Od morza do Tatr – XV Gala Bożonarodzeniowa (FOTO)

559

Suto zastawione stoły potrawami przygotowanymi według receptur powiatów partnerskich oraz plejada znanych osobistości z powiatu świdnickiego. Tradycyjnie uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych zaprosili dziś na Galę Bożonarodzeniową.

Gala odbywa się nieprzerwanie od 15 lat. Co roku na stołach królują inne smaki, tym razem uczniowie „Hotelarki” gotowali na podstawie przepisów nadesłanych z powiatów partnerskich – łowickiego, kartuskiego i tatrzańskiego. Wśród zaproponowanych potraw znalazły się m.in. pierogi z bryndzą i oscypkiem czy schab pieczony w mleku z czekoladową zalewą. Współorganizatorem gali był powiat świdnicki, a współprowadzącym starosta Piotr Fedorowicz. – Witam Państwa bardzo serdecznie na 15. gali, która odbywa się pod hasłem „Od morza do Tatr”. Jestem starostą od 10 dni, zaczęliśmy merytoryczną pracę i liczę na spotkanie ze wszystkimi samorządami. Chciałbym złożyć życzenia świąteczne, ciepła, pomyślności w 2015 roku oraz sukcesów w życiu osobistym i zawodowym – mówił starosta Piotr Fedorowicz.

Życzenia złożyli również biskup pomocniczy Adam Bałabuch, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej Waldemar Pytel oraz ks. Piotr Nikolski, proboszcz parafii prawosławnej w Świdnicy. – To są święta przyjścia nowego człowieka i o tym w okresie Bożego Narodzenia nie zapominamy, bo człowiek to brzmi dumnie. Życzymy sobie, byśmy to wzajemnie szanowali i pomagali innym. Niech to będzie czas zadumy nad naszym ludzkim powołaniem, naszą godnością – mówił ks. Adam Bałabuch.

Gala odbyła się w Zajeździe pod Wierzbami w Świdnicy.

[pp_gallery gallery_id=”42105″ width=”200″ height=”200″]