Nowy wykonawca basenu w Żarowie?

1465

Wrocławska firma zajmująca się dotychczas budową basenu w Żarowie już nie istnieje. Dlatego niezbędne było wprowadzenie nowego wykonawcy na plac długo wyczekiwanej przez żarowian inwestycji. Czy znów opóźni to otwarcie obiektu?

O zamiarze likwidacji poprzedniego wykonawcy wrocławskiej firmy WROBIS informowała już na sesji 4 czerwca 2014 roku ubiegłej kadencji radna Agnieszka Szybalska-Góra. Czy pan burmistrz ma wiedzę na temat firmy wrocławskiej, która ogłosiła termin upadłości opublikowany w Monitorze Sądowym i Gospodarczym? Dla mnie jest to dziwne, że powierzamy budowę basenu firmie, której nie powinniśmy tego zadania powierzyć – mówiła tamtego dnia radna miejska. – Nie ma uchwały zmieniającej tę umowę, a sposób finansowania został ukończony. Oczekuje się na wypełnienie umowy przez wrocławski Wrobis – twierdził wówczas burmistrz Żarowa Leszek Michalak. Niestety, wbrew tym zapewnieniom firma przestała istnieć i niezbędne było wyłonienie nowego wykonawcy. Nową umowę tym razem z firmą Saltex Europa z Wrocławia podpisano 18 lutego. Tego dnia nowy wykonawca odebrał protokół przekazania placu budowy, a o szczegółach podjęcia kolejnego etapu budowy basenu rozmawiał z przedstawicielami firmy budowlanej z-ca burmistrza Żarowa Grzegorz Osiecki. – Budowa basenu powinna rozpocząć się w połowie marca. W tej chwili pracownicy przygotowują plac budowy i prowadzą czynności inwentaryzacyjne – mówi rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Żarowie Magdalena Pawlik. Czy zmiana wykonawcy opóźni otwarcie obiektu zaplanowane na 2016 rok? – Wybudowanie basenu zgodnie z podpisaną umową z nowym wykonawcą planowane jest do października 2016 roku. Jednak trwają rozmowy, aby budowa zakończyła się do końca 2015. Użytkowanie basenu byłoby wtedy możliwe już na początku 2016 roku – informuje Piotr Neczaj, podinspektor ds. remontów i inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie. – Wszystko jest zgodnie z planem. Koszty inwestycji będą takie same, czyli ponad 9 milionów – twierdzi Magdalena Pawlik.

Według projektu basen będzie miał 25 metrów długości. Obok głównej niecki brodzik, jacuzzi i inne atrakcje dla najmłodszych. Zaprojektowany zostanie również hol wejściowy z punktem informacji i elektronicznej rejestracji wejścia oraz poczekalnia dla widowni na ponad sto miejsc. Blok szatniowy będzie podzielony również na miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i dostosowany do ich potrzeb. W budynku powstaną także pokoje dla trenera i ratowników oraz zaplecze administracyjne i socjalne.

Większa część kosztów inwestycyjnych pokryta zostanie z budżetu gminy Żarów. Pozostała część w kwocie blisko 2,5 mln zł pochodzi ze środków unijnych.