Nowi lokatorzy na Robotniczej (FOTO/WIDEO)

2197

24 rodziny odebrały dziś z rąk prezydent Świdnicy Beaty Moskal- Słaniewskiej i jej zastępcy Marka Suwalskiego klucze i symboliczne akty nadania tytułów najmu lokali socjalnych do nowych mieszkań, znajdujących się w nowym, trzykondygnacyjnym budynku przy ul. Robotniczej. Przy wyborze nowych lokatorów brano pod uwagę osoby i rodziny, które potrzebowały wsparcia i jednocześnie były aktywne w kwestii poprawy swoich warunków życiowych.

W nowym trzykondygnacyjnym budynku znajdują się 24 mieszkania – dwanaście jednopokojowych oraz dwanaście dwupokojowych, każde z nich ogrzewane jest indywidualnie kotłem gazowym umiejscowionym w łazience. Na parterze dwa lokale przystosowane są dla osób niepełnosprawnych. Łączna powierzchnia użytkowa mieszkań to 1 119 m2.

Przygotowano także 13 miejsc postojowych, wydzielony plac śmietnikowy, plac zabaw dla dzieci oraz plac rekreacji dla dorosłych.

Mieszkania socjalne wynajęte zostały osobom i rodzinom, które potrzebowały wsparcia i które jednocześnie były aktywne w kwestii poprawy swoich warunków życiowych. Przede wszystkim wymogiem było regularne wnoszenie opłat i nienaganna opinia w miejscu dotychczasowego zamieszkania. Preferencje miały też rodziny z małymi dziećmi.

Wykonawcą zadania była firma MTM Budownictwo, koszt inwestycji to ponad 2 mln 600 tys. zł, z czego ok. 800 tys. stanowi finansowe wsparcie ze środków funduszu dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

FOTO: Daniel Gębala
WIDEO: Mariusz Pacek