Nietrzeźwa bez uprawnień spowodowała kolizję

80

Niemal 3 promile alkoholu w organizmie miała 31-latka, która kierując bez uprawnień samochodem osobowym marki Citroen, spowodowała kolizję. Teraz nie uniknie odpowiedzialności karnej za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo zostanie ukarana za spowodowanie kolizji drogowej oraz prowadzenie pojazdu bez uprawnień.
Wczoraj po godzinie 1.00 w nocy dyżurny świdnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że na jednej z ulic w Świdnicy doszło do kolizji drogowej. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili że  kierująca samochodem osobowym marki Citroen  spowodowała kolizję, uszkadzając znak drogowy i latarnię. Od kierującej wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 31- letnia kierująca była nietrzeźwa, miała  2,92 promilia alkoholu w organizmie. kobieta nie posiadała też w ogóle uprawnień do kierowania.
31-latka odpowie teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej kara do 2 lat więzienia. Poniesie również konsekwencje za prowadzenie pojazdu bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji.

foto: KPP Świdnica