Niemcy na czele (FOTO)

458

Za nami drugi dzień Strzegom Horse Trials 2015. Z punktu widzenia organizatorów, chyba jeden z najtrudniejszych, ponieważ rozgrywanych było dziś kilka prób ujeżdżenia oraz skoków przez przeszkody dla łącznie pięciu konkursów: CI-short1*, CI-short1*J, CI-long1*, CI-short2*, CI-long3*. Jutro pierwsze starty na crossie. W najwyższych konkursach prowadzą Niemcy.

W klasyfikacji ogólnej juniorów (CI-short1*J) mała roszada po próbie skoków przez przeszkody. Prowadząca po ujeżdżeniu Małgorzata Cybulska startująca na Sir Scotty spadła na drugą pozycję z łącznym wynikiem 50,90 punktów karnych, ustępując tym samym miejsca Gerdine Frens z Holandii na Wishfull Thinking (46,90 pkt.), która pokonała parkur bezbłędnie w najkrótszym czasie. Małgorzata Cybulska pojawia się w pierwszej trójce najlepszych juniorów także ze swoim drugim koniem – Chenaro 2, na którym po próbie skoków awansowała z szóstego na trzecie miejsce.

W CI-short1* z kolei niewielkie zmiany. Nadal na prowadzaniu pozostaje reprezentant Szwajcarii Felix Vogg na Cleveland III z wynikiem po dwóch próbach 39,2 punktów karnych. Drugie miejsce należy do Merel Blom z Holandii i The Quizmaster (40,70 pkt.). Dwie zrzutki na parkurze, będącą trzecią po ujeżdżeniu, Karin Donckers z Belgii, kosztowały utratę dobrej pozycji. Jej miejsce zajął Henrik Adnervik ze Szwecji, dosiadający Bally Quantos.

W „dwóch krótkich gwiazdkach” prowadzą Niemcy. Po próbie skoków przez przeszkody pozycję lidera obroniła Stephanie Bohe, startująca na 8-letniej klaczy Corona 94. Wynik tej pary po dwóch próbach to 36,10 punktów karnych. Nie zmieniła się również suma punktów karnych Julii Krajewski dosiadającej 14-letniego London-Return OLD (37,70 pkt.). Czysty przejazd w doskonałym czasie zagwarantował awans z szóstego na trzecie miejsce parze Franca Ludeke i Cero Song. Łączny wynik tej pary to 41,40 punktów karnych.