Niebo malowane balonami – I Balloon Festival Krzyżowa

1497

Przez trzy majowe dni niebo powiatu świdnickiego wypełni się dziesiątkami kolorowych balonów. I Balloon Festival, który miał się odbyć w Świdnicy, ostatecznie wpisuje się do kalendarza wydarzeń kulturalnych Krzyżowej (gmina Świdnica).

Krzyżowa stanie się stolicą balonowego szaleństwa już w dniach od 8 do 10 maja. – Naszym zamierzeniem jest organizacja zawodów i festiwalu balonowego w jednym czasie, a wszystko po to, by zintegrować środowiska balonowe z Polski, Niemiec, Czech oraz krajów Unii Europejskiej i USA.Wszystko odbędzie się w Pałacu Krzyżowa w historycznym miejscu mszy pojednania z 1990 roku z udziałem Helmuta Kohla i Tadeusza Mazowieckiego – zapowiada Krzysztof Zapart z Balloon Club Świdnica

Przez trzy dni w maju, niebo powiatu świdnickiego malowane będzie dziesiątkami balonów. – Nic nie dorównuje mocy wznoszenia tej ogromnej czaszy balonu na przejrzystym porannym niebie, te pełne wdzięku giganty opuszczają ziemię i nie można od nich oderwać wzroku. Lot balonem ma fanów na całym świecie, Balloon Festival Krzyżowa 2015 jest ogromnym, wielkim wydarzeniem. Mamy nadzieję, że zyska wielu sympatyków. Jest to coś dla każdego niezależnie od wieku. Widowisko oświetlonych balonów w nocy, kiedy strumień ognia i rozgrzanego powietrza wypełnia balon i unosi go w gwieździste niebo, jest widokiem, którego nie da się zapomnieć. Nie ważne, kim jesteś, Balloon Festival Krzyżowa 2015 opuścisz pełen zadumy i będziesz chciał jeszcze więcej – dodaje Krzysztof Zapart.

Piątek, 8 maja

16:00 Ceremonia Otwarcia Festiwalu

18:00 Błysk nocy wiosennej – pokaz podświetlania balonów

20:00 Światło i dźwięk – pokaz laserów lub sztucznych ogni do muzyki, dyskoteka dinozaurów

Sobota, 9 maja

6:00 Lot Poranny patrol – konkurencje balonowe o nagrodę sponsora

10:30 Prezentacje balonowe, piknik na zielono

14:00 Targ staroci i różności balonowych, targ odznak i pinów balonowych

18:00 Sesja wieczorna, ślub i zaręczyny balonowe, lot balonami Młodych Par i par zaręczonych w dniu 9 maja 2015 r

20:00 Koncert Gwiazdy Balloon Festival

Niedziela, 10 maja (Dzień sponsorski)

6:00 Loty niskiego patrolu – konkurencje balonowe o nagrodę sponsora głównego

12:00 Rozdanie nagród i uroczyste grillowanie

15:00 Ceremonia zamknięta