Nie pozwól, by Truskawka uciekła

489

To już ostatnia szansa, by zgłosić się do muzycznego przeglądu Truskawki. A jest o co walczyć. Muzycy, którzy podejmą wyzwanie będą mieli szansę zgarnąć, aż 2 tys. zł. Ale Truskawka to nie tylko Grand Prix, a przede wszystkim możliwość zaprezentowania swojego talentu szerszemu gronu, stanięcia w szranki z wykonawcami z całego naszego regionu i wspaniała muzyczna zabawa. Termin zapisów do eliminacji nieubłaganie mija jutro. Pierwsze koncerty zaplanowano na 28 marca. Wraz z zespołami konkursowymi wystąpi wtedy jedna z gwiazd polskiej sceny rockowej zespół Lipali.

Do 6 marca muzycy mają czas zgłosić na tegoroczny przegląd Truskawka 2015, nabór do konkursu odbywa się drogą mailową. Eliminację odbędą się w trzech wyznaczonych terminach 28 marca, 11 kwietnia, 25 kwietnia i 9 maja w Klubie Bolko. Finał imprezy zaplanowano na 18 lipca – ustalenia miejsca nadal trwają. Ciekawostką jest to, że kolejność występów podczas finału jest odwrotna w stosunku do nadsyłania zgłoszeń, co oznacza, że im wcześniej zespół się zgłosi, tym później zagra finale, jeśli się do niego zakwalifikuje. Przegląd organizowany jest przez Świdnicki Ośrodek Kultury i skierowany jest do wykonawców z powiatu dzierżoniowskiego, jaworskiego, świdnickiego i wałbrzyskiego, którzy tworzą i wykonują własny repertuar. Truskawka jest jednym z najstarszych przeglądów muzycznych na Dolnym Śląsku, a tradycje przeglądu sięgają lat 80-tych XX wieku. Impreza skierowana jest dla zespołów i solistów, przede wszystkim do młodych wykonawców, którzy stawiają pierwsze kroki na scenie. Konkurs podzielony jest na trzy etapy nabór zgłoszeń, eliminacje i finał, nagrodą dla zwycięzcy tegorocznej Truskawki jest 2000 zł, Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.sok.com.pl/truskawka.

Pierwsze koncerty eliminacyjne rozpoczną się 28 marca o godz. 18.00. Wraz z zespołami konkursowymi na scenie wystąpi charyzmatyczny i rockowy Lipali.

Lipali to zespół Tomka „Lipy” Lipnickiego powołany do życia po zawieszeniu działalności przez Illusion – rockową legendę lat 90-tych, którą współtworzył jako wokalista i gitarzysta. Po krótkiej przerwie artysta wrócił do rockowej stylistyki nagrywając m.in. takie albumy jak „Pi” (2004), „Bloo” (2007), „Trio” (2009) i „3850″ (2012). Grupa planuje nagrać latem tego roku kolejny album a według zapowiedzi niektóre nowe utwory będzie można usłyszeć na nadchodzących koncertach. Do Lipali dołączył też ostatnio nowy członek – Roman Bereźnicki, lider i wokalista zespołu Lecter. Zespół jest jednym z dwóch pierwszych, potwierdzonych wykonawców tegorocznego Przystanku Woodstock – drugim jest… Illusion.