Najlepsze ekipy podwórkowe

628

Dwa dni piłkarskich emocji, trzy kategorie wiekowe i dziewiętnaście zgłoszonych drużyn. W dniach 1-2 sierpnia  na boiskach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Piłkarskiego odbył się Turniej Drużyn Podwórkowych.

W sobotę 2 sierpnia rozegrane zostały ścisłe finały. Najpierw o zwycięstwo zagrali najmłodsi zawodnicy w kategorii Szkół Podstawowych.  Następnie o triumf walczyli Gimnazjaliści. Na koniec do półfinałów mogli przystąpić zawodnicy w kategorii open, najliczniejszej grupy, w której potrzebne były wcześniejsze mecze eliminacyjne.

Łącznie w trakcie turnieju rozegrano 35 meczów na mini boiskach. Drużyny mogły liczyć maksymalnie siedmiu zawodników z czego w polu grało pięciu. Zróżnicowany poziom zespołów pozwalał na uzyskiwanie zaskakujących wyników. Rekordowy rezultat to 23 do 0. Rywalizacja w większości spotkań była jednak bardzo wyrównana. Organizator zawodów dla najlepszych czterech drużyn przygotował oprócz pamiątkowych pucharów, dyplomów i medali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Wyróżniono też najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach.

Klasyfikacja końcowa:

Podstawówki:
1. Szejkowie ze Świdnicy: Tomasz Trzyna, Dominik Sosnowski, Jakub Kwaśniewski, Dominik Piła, Paweł Czarny, Dawid Hanc
2. KS Grodziszcze
3. Nike FC
4. Zgoda Grodziszcze

Najlepszy zawodnik  – Dominik Piła – 11 goli – Szejkowie ze Świdnicy

Gimnazja:
1. Brazzersi: Kevin Nowakowski, Marcin Mibs, Dawid Wójcik, Piotr Kisiel, Patryk Kotowicz, Mateusz Ryfczak oraz Damian Maślany
2. Blok Ekipa
3. Pogoń Bydło

Najlepszy zawodnik – Adrian Ziębicki – 12 bramek –Blok Ekipa

Open:
1. Paxony: Piotr Machowski, Jakub Rosiak, Mateusz Tukański, Wojciech Grygoriew, Michał Sigel, Michał Rosiak oraz Łukasz Kot
2. Kątki
3. Nie Wkręcaj
4. Zieloni Orzeł
5-6. Jak To Się Kopie
5-6. MKS Karolina
7-11. Kokosy Prezesa
7-11. FC Pogromcy
7-11. Jak To Się Robi
7-11. FC Haze