Najlepsi z najlepszych!

790

24 marca 2015 roku na długo zapadnie w pamięć grupie siatkarzy i kibiców z Gimnazjum nr 3. Tego dnia w Złotoryi odbył się turniej o Mistrzostwo Dolnego Śląska. Do walki stanęły cztery najlepsze drużyny swoich stref – Gimnazjum nr 5 z Wrocławia, Gimnazjum z Wilkowa, Gimnazjum z Kamiennej Góry oraz Gimnazjum nr 3 ze Świdnicy. Po fascynującej walce w finale zwycięzcą turnieju okazali się siatkarze ze świdnickiej trójki!

Kluczowe w początkowej fazie rozgrywek było losowanie par półfinałowych: Wrocław- Wilków i Świdnica- Kamienna Góra. Na dwóch boiskach równolegle rozegrano mecze półfinałowe.
Siatkarze trójki mecz półfinałowy wygrali pewnie do 17 i 9. Finałowym rywalem okazał się główny faworyt do wygranej – wrocławskie Gimnazjum, które od wielu lat zwycięża w tej imprezie. Zawodnicy wrocławskiej drużyny to reprezentanci Polski oraz zawodnicy Gwardii Wrocław. Rywalizacja była bardzo zacięta. Pierwszy set do 20 wygrali faworyzowani siatkarze z Wrocławia. W drugim zawodnicy ze Świdnicy przy ogłuszającym wsparciu grupy kibiców z klasy 2a oraz 3b zwyciężyli do 22 i doprowadzili do tie breaka. Żywiołowy doping publiczności dodał skrzydeł siatkarzom z Gimnazjum nr 3, którzy po kapitalnym widowisku wygrali decydujące starcie do 13. Trzon zwycięskiej reprezentacji trójki tworzą uczniowie klasy 3b, wielokrotni reprezentanci miasta Świdnica w wielu turniejach i zawodach. Dzięki zwycięstwu w finale wojewódzkim świdniczanie wystąpią w Mistrzostwach Polski, które odbędą się na początku czerwca w Lublinie.

MISTRZOWIE DOLNEGO ŚLĄSKA W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW:
Maciej Kurnicki– kapitan, wybrany MVP ( najlepszy zawodnik ) całego turnieju
Jakub Popławski– najlepszy przyjmujący
Patryk Stabrawa– najlepszy rozgrywający
Aleksander Rataj
Filip Slatan
Mateusz Grymek
Maksymilian Paleń
Bartłomiej Grobelny
Adrian Śmigło
Kacper Pietrzak
Mikołaj Galiński
Trener zespołu: Piotr Godula

[pp_gallery gallery_id=”50778″ width=”200″ height=”200″]