Muzeum Dawnego Kupiectwa ma już 50 lat! (FOTO/WIDEO)

1185

Kasy sklepowe, etykiety, pieniądze, wagi, odważniki, miary długości i objętości, aranżacje dawnej karczmy, apteki, sklepu, domu wagi, urzędu miar i kramów bogatych kupców, a do tego, zlokalizowana, w pięknej gotyckiej Sali Rajców ratusza, ekspozycja poświęcona historii miasta z makietą siedemnastowiecznej Świdnicy – w całej Polsce nie ma takiego drugiego muzeum. Historia sięgająca lat 60. ubiegłego wieku, działalność kulturalna, oświatowa i edukacyjna, upór i determinacja pracowników w pozyskiwaniu nowych perełek – eksponatów związanych z handlem, czyni to miejsce wyjątkowym. Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy obchodzi w tym roku półwiecze istnienia.

Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się dzisiaj o godz.17.00 w siedzibie Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy otwarciem wystawy „Muzeum Dawnego Kupiectwa. Półwiecze Działalności.”

Po wernisażu obchody przeniosły się do Teatru Miejskiego. Tam, zaproszeni goście,  obejrzeli m.in prezentację multimedialną o Muzeum oraz program artystyczny „Świdnickie opowieści”, przygotowany pod kierunkiem Joanny Chojnowskiej i Dariusza Jarosa z Młodzieżowego Domu Kultury.

Po zakończeniu oficjalnej części, goście mieli okazję spotkać się i porozmawiać z pracownikami Muzeum Dawnego Kupiectwa.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo.

FOTO: Daniel Gębala
WIDEO: Mariusz Pacek