Murdzek: Zostawiam Świdnicę w dobrej kondycji

422

– Przez te 12 lat Świdnica zrobiła ogromny skok. Równolegle przygotowaliśmy Świdnicę do wykorzystania środków unijnych w kolejnym rozdaniu. Podnosimy następcom poprzeczkę i musimy to zrobić, jeśli mamy walczyć o Świdnicę – mówił podczas ostatniej konferencji prasowej ustępujący prezydent Wojciech Murdzek.

Specjalną konferencję prasową Wojciech Murdzek wspólnie ze swoimi zastępcami Ireneuszem Pałacem i Waldemarem Skórskim zorganizowali dzisiaj w Urzędzie Miejskim. Odchodzący prezydent zapewnił, że zostawia miasto w bardzo dobrej kondycji. – Można by długo wymieniać listę inwestycji i przedsięwzięć, które zrealizowaliśmy w ciągu tych lat. Świdnica zmieniła się, wykonała ogromny skok. Wykonaliśmy ogromną pracę i dziś mogę spokojnie przejść przez miasto, z każdym się przywitać. Zyskałem sobie zwyczajną ludzką sympatię, dlatego wierzę, że to, co zaczęliśmy robić, będzie kontynuowane – mówił Wojciech Murdzek. – Według rankingów, które biorą pod uwagę suche fakty i wskaźniki, a nie sympatie polityczne, wykonaliśmy przez te 12 lat ogromny skok. Ustępujący prezydent zapewnił jednocześnie, że przygotował Świdnicę do maksymalnego wykorzystania środków unijnych w kolejnym rozdaniu. – Świdnica jest na pierwszym miejscu w skali województwa w przygotowaniu do możliwości absorpcji środków unijnych – tłumaczył. – To bardzo ważne, bo podnosi poprzeczkę następcom i musimy to zrobić, jeśli mamy walczyć o Świdnicę. Jest potencjał i trzeba go wykorzystać.

Ustępujący prezydenci wskazali inwestycje, z którymi przyjdzie się zmierzyć nowemu prezydentowi Beacie Moskal-Słaniewskiej. Są to m.in. dokończenie budowy Centrum Przesiadkowego, modernizacja ul. Kliczkowskiej i Sikorskiego, rewitalizacja Parku Centralnego, budowa schroniska dla zwierząt.