Młodzi pianiści na start

536

18 maja 2017 r. Szkoła Muzyczna w Świdnicy już po raz dwunasty organizuje Miniaturowe Zmagania Najmłodszych Pianistów. Jest to impreza skierowana do najmłodszych /I i II klasa/ uczniów klas fortepianu szkół muzycznych I stopnia.

Głównym założeniem „Zmagań” jest takie przygotowanie ucznia do występu estradowego, jakie pozwoli wszystkim uczestnikom przeżyć radość z publicznej prezentacji, uświadomić sobie, na jakim etapie pianistycznego rozwoju się znajdują oraz jak pracować dalej, aby wykonywanie muzyki było radością dla nich i ich słuchaczy. Zmaganiom towarzyszą także zajęcia dodatkowe, traktowane jako nauka poprzez zabawę – informuje Beata Bartko-Kozieł, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy.

O godz. 10.00, po uroczystym otwarciu, rozpoczną się przesłuchania uczniów kl.I, zaś uczniowie klas II będą prezentować się od godz.12.30. Koncert finałowy, zatytułowany „Posłuchajmy jeszcze raz” odbędzie się tego samego dnia o godz.16.30 w auli szkoły.

Nasza impreza od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem i powodzeniem w szkołach muzycznych całego Dolnego Śląska oraz województw sąsiednich. W każdej edycji brało udział co najmniej 80 uczestników, przyjeżdżających do Świdnicy z całymi rodzinami. Podobnie będzie i w tym roku. Gorąco zapraszamy Państwa do prześledzenia z nami muzycznych zmagań najmłodszych adeptów sztuki pianistycznej – zachęca Beata Bartko-Kozieł.