Mistrzyni z Dobromierza

408

Wiktoria Kipek z gminy Dobromierz zdobyła srebrny medal i wicemistrzostwo Polski WKSF. W zawodach, które odbyły się 17 stycznia w Mińsku Mazowieckim, wystartowało ponad 200 zawodników. Wiktoria walczyła w kategorii 50 kg light kick. Na sukcesy młodej zawodniczki nie trzeba było długo czekać. Pasja, talent i ciężka praca, przyniosły efekt już po 3 latach od rozpoczęcia przygody ze sportem.

Z pewnością nie byłoby to jednak możliwe bez zaangażowania trenera Arkadiusza Kaczmarka, utytułowanego zawodnika, trenera kadry narodowej WFMC Polska sportów walki, posiadającego I stopień mistrzowski w kick-boxingu federacji WAKO, IV stopień mistrzowski w kick-boxingu WKA, IV stopień mistrzowski w karate do PZSB, EMAO, WMAO, MBA, IBF, instruktora sportu specjalności Muay Thai i samoobrony 3 stopień mistrzowski federacji WFMC, popularyzującego na terenie gminy wschodnie sztuki walki w ramach zajęć sportowych prowadzonych dla różnych grup wiekowych przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu.

WKSF (World Kickboxing and Karate Sport Federation) to młoda, prężnie działająca, federacja, która posiada przedstawicieli na całym świecie, od niedawna także w Polsce. Celem WKSF jest promowanie i rozwijanie wszystkich sztuk walki, w szczególności kick-boxingu, karate, nie tylko z punktu widzenia sportowego, ale również w kontekście filozoficznym i duchowym, jako formy samodoskonalenia się.