Mistrzowska wizyta

437

Świdniczanin Tomasz Pałamarz, drużynowy złoty medalista niedawno zakończonych akademickich Mistrzostw Świata w strzelectwie sportowym, był gościem prezydenta Świdnicy Wojciecha Murdzka. Spotkanie odbyło się w piątek 24 października.

Tomek Pałamarz, na co dzień zawodnik Śląska Wrocław, stanął na najwyższym stopniu podium w drużynie na rozgrywanych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich akademickich mistrzostwach świata. Pałamarz wspólnie z Tomaszem Wawrzonowskim (Społem Łódź) i Kamilem Gerstenem (Flota Gdynia) triumfowali w drużynowej rywalizacji w pistolecie pneumatycznym 10 m. Przypomnijmy, że Tomek Pałamarz świętował już zdobycie tytułu mistrza globu. W sierpniu 2010 r. został w Monachium Mistrzem Świata juniorów w konkurencji pistoletu 50 m.

Podczas spotkania nowy Mistrz Świata zaprezentował okazały złoty medal, który niedawno wywalczył. – Nie jestem znawcą tego sportu, ale domyślam się, że, żeby dojść do optymalnej formy, musiałeś wykonać setki strzałów – zauważył prezydent Murdzek. Tomek opowiadał o specyfice i trudach swojej dyscypliny oraz o początkach swojej strzeleckiej kariery – Pierwsze kroki w strzelectwie stawiałem na małej strzelnicy, która znajduję się w Szkole Podstawowej nr 8 w Świdnicy. Do tej pory zdarza mi się tam postrzelać, choć ostatnio miejsce to przechodzi drobny remont – mówił Pałamarz. Młody świdniczanin myślami jest już przy kolejnych startach. W przyszłym roku wystartuje na europejskich igrzyskach, które zostaną rozegrane w stolicy Azerbejdżanu – Baku. Ta impreza będzie idealnym przetarciem przed Igrzyskami Olimpijskimi w brazylijskim Rio, które odbędą się w 2016 roku. – Do zakwalifikowania się na Olimpiadę do Londynu w 2012 roku zabrakło mi jednego punktu. Mam nadzieję, że teraz los będzie mi sprzyjał i będę miał zaszczyt reprezentować nasz kraj na najważniejszym sportowym święcie, jakim są Igrzyska Olimpijskie – przypomniał Pałamarz.