Miłość w czasach PRL-u

670

Zupełnie nowa sztuka grupy dorosłych świdnickiej Alchemii Teatralnej. Klasyczny szekspirowski dramat o miłości przeniesiony we współczesność zyskał miano „Romek i Julka 1983”. Spektakl premierę będzie miał 6 grudnia w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

To już piąta sztuka w wykonaniu gruby dorosłych świdnickiej Alchemii Teatralnej. Wcześniej publiczność miała okazję przekonać się o talencie aktorskim alchemików w przedstawieniach „Sztuka, ach sztuka”, „Fioletowa krowa”, „Romanse i papierosy”, czy „Nasza trzecia be”. Kolejna premiera dotyczy sławnej szekspirowskiej sztuki o miłości Romea i Julii. Jak zinterpretują ją alchemicy? Na pewno usytuują ją w latach osiemdziesiątych i stworzą bohatera bardziej przystępnego naszym czasom – Romka i Julkę. Aktorzy pragną mówić ludzkim głosem o bohaterach, z którymi każdy mieszkaniec miast i wsi może się utożsamić. Historia osadzona jest w czasach ścierania się opozycyjnych grup – „Czerwonych” z „Białymi” o pryncypia, w tym o miłość, prawdę, czy poczucie godności.

Scenariusz i reżyseria: Juliusz Chrząstowski
Ruch sceniczny: Tomasz Dajewski
Aranżacje muzyczne: Dariusz Jaros
Scenografia: Robert Kukla

W spektaklu występują: Zofia Dziadura, Czesława Greś, Gosia Kępa, Krystyna Kowalonek, Bożena Kużma, Mariola Mackiewicz, Halina Szymańska, Teresa Wagilewicz, Alicja Żywicka, Zbigniew Curyl, Krzysztof Frączek, Robert Kaśków, Krzysztof Paruch, Tadeusz Szarwaryn, Adam Szmajduch, ks. Roman Tomaszczuk.

Premiera na specjalne zaproszenia– 6 grudnia o godz. 19.00

Kolejne spektakle, cena biletu 10 zł:

7 grudnia godz.18.00,
8 grudnia godz.19.00
13 grudnia godz.18.00