Mieli chrapkę na czekoladkę

496

Kradli czekolady w markecie na terenie Świdnicy i wpadli. Okazało się, że na koncie mają jeszcze kilka innych przestępstw, w tym rozboje i pobicia. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Młodzi mężczyźni kradli czekolady w markecie na terenie Świdnicy. Zostali zatrzymani przez ochronę i przekazani policjantom. – Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadząc czynności w sprawie kradzieży czekolad w jednym z marketów na terenie Świdnicy, przesłuchali dwóch mieszkańców Świdnicy w wieku 18 i 19 lat. W okresie od 3 do 6 sierpnia dokonali oni kradzieży czekolad na kwotę około 1300 złotych – relacjonuje Katarzyna Czepił, oficer prasowy świdnickiej policji.

Ale to nie jedyne przestępstwo jakiego dopuścili się zatrzymani. W lipcu 19-latek wspólnie z innymi osobami, pobił 25 letniego mieszkańca Świdnicy, kopiąc go po całym ciele i bijąc pięściami, a następnie ukradł 1000 złotych, dowód osobisty i złotą obrączkę. Pobity mężczyzna został przewieziony do szpitala Latawiec w Świdnicy, gdyż skarżył się na silny ból ucha.

Na początku sierpnia obaj zatrzymani ponownie dokonali rozboju. Tym razem ich ofiarą został 63 – letni mieszkaniec Świdnicy. Przytrzymując mężczyznę za szyję dokonali kradzieży dwóch telefonów komórkowych i pieniędzy w kwocie 150 złotych. Straty jakie poniósł poszkodowany wyniosły 1 200 złotych.

Zatrzymany 19-latek jest znany świdnickim policjantom. Po przesłuchaniu został doprowadzony do sądu i został zastosowany wobec niego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za czyny, których się dopuścił może mu grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności Natomiast wobec drugiego ze sprawców zastosowano dozór policyjny. Trzy razy w tygodniu musi meldować się w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy w celu podpisania dozoru.