Lotte Wedel – wciąż bez konkretów

805

O inwestycji koncernu Lotte Wedel w Świdnicy mówi się od 2011 roku, jednak jak dotąd bez rezultatów. 20 lutego Świdnicę odwiedzili przedstawiciele Lotte Wedel. Z prezydent Świdnicy Beatą Moskal-Słaniewską i zastępcami: Markiem Suwalskim i Szymonem Chojnowskim spotkali się: kierownik ds. integracji Matoi Takada, kierownik planowania korporacyjnego Kazunori Yanagishita i kierownik projektu Marek Konecki i rozmawiali o inwestowaniu w Świdnicy. W spotkaniu z przedstawicielami Lotte Wedel uczestniczyli także: dyrektor departamentu obsługi inwestora WSSE „Invest Park” Beata Rzemyszkiewicz oraz dyrektor Centrum Wspierania Biznesu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej Łukasz Czajkowski. Niestety, wciąż nie padł termin rozpoczęcia inwestycji.

Obecność Lotte Wedel w Świdnicy to nie tylko kwestia kolejnej inwestycji, to także duży prestiż, ponieważ pozytywna opinia tak uznanej firmy wpłynie na wizerunek miasta, stanowić także będzie magnes dla kolejnych inwestorów nie tylko z Europy, ale i spoza niej – mówi prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Japoński koncern zezwolenie na budowę dwóch fabryk w świdnickiej podstrefie ekonomicznej otrzymał w październiku 2011 roku. Zakupił wówczas działkę o wielkości 21 hektarów przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Wówczas zapowiadano, że pierwsza z fabryk rozpocznie produkcję w 2013 roku. Inwestycja jednak znacznie się opóźniła i wciąż nie wiadomo, kiedy dojdzie do jej rozpoczęcia. – Przedstawiciele Lotte Wedel uważają Świdnicę za świetne miasto do ulokowania tutaj swojej kolejnej fabryki. Na razie jednak zbyt wcześnie na podanie konkretnego terminu rozpoczęcia inwestycji oraz informacje, co będzie produkowane w nowym zakładzie. Obie strony wyraziły nadzieję, że do realizacji fabryki dojdzie jak najszybciej – informuje rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy Ewa Dryhusz. Zezwolenie na budowę wazne jest do połowy 2015 roku