Lokatorzy ze Spółdzielczej 29 apelują o pomoc! [WIDEO]

4149

Dach w opłakanym stanie technicznym, spadające dachówki, osuwający się komin. Mieszkańcy kamienicy przy ul. Spółdzielczej 29 w Świdnicy od lat żyją w ciągłym strachu. Budynek powinien zostać pilnie wyremontowany, niestety na razie nic w tej sprawie się nie dzieje. – Mamy czekać, aż dojdzie do tragedii? – pytają zrozpaczeni lokatorzy i proszą o pomoc władze miejskie oraz Miejski Zarząd Nieruchomości.

Przypomnijmy, we wtorek 2 sierpnia mieszkańcy wezwali Straż Pożarną, ponieważ zaczął się osuwać jeden z kominów. Z dachu spadały kawałki dachówek oraz komina. – Na dole często bawią się dzieci – czy musi dojść do tragedii, żeby ktoś zwrócił na nas uwagę? – mówi jedna z lokatorek budynku przy ul. Spółdzielczej 29.  Mieszkańcy od lat walczą o poprawę warunków swojego życia. Większość z drobnych usterek naprawiają na własną rękę. – Płacimy regularnie wysokie czynsze. Gdzie trafiają te pieniądze? Bo na pewno nie na remont naszego budynku? – pyta retorycznie kolejny z lokatorów.

Jak informuje dyrektor Miejskiego Zarządu Nieruchomości w Świdnicy Maria Florczak,  planowane rozpoczęcie remontu kamienicy nr 29 oraz 31 planowane jest na marzec przyszłego roku.

foto: mieszkańcy kamienicy

wideo: Mariusz Pacek

film nagrany na poddaszu przez lokatora tuż po krótkotrwałych opadach deszczu: