Lipali rozpocznie Truskawkę

506

Po kilkumiesięcznej przerwie jeden z najstarszych dolnośląskich przeglądów muzycznych – Truskawka powraca. Pierwsza z trzech eliminacji koktajlu muzycznego odbędzie się już 28 marca na scenie Klubu Bolko. Truskawkę 2015 roku zainauguruje jeden z czołowych polskich zespołów rockowych Lipali, który w tym roku zagra również na Przystanku Woodstock.

Pierwszą część eliminacji przeglądu Truskawka 2015 zaplanowano na godz. 19.00. W trakcie koncertowej imprezy na scenie wystąpią trzy zespoły – startujące w eliminacjach Endline oraz Kwestia Czasu, a jako gwiazda wieczoru zagra Lipali. O przepustkę do finału jako pierwszy walczyć będzie formacja Kwestia Czasu. Punk rockowy zespół pochodzi z Bielawy powstał w 2009 roku z inicjatywy Patryka Michałka, Maćka Kołodzieja oraz Bartka Burczaka. Kapela koncertuje nie tylko na Dolnym Śląsku, ale również po całej Polsce. W roku 2014 Kwestia Czasu zdobyła główną nagrodę w I Przeglądzie o Muzycznego Smoka na XX Prezentacjach Muzycznych w Dzierżoniowie. Drugim zespołem, który stanie do rywalizacji w eliminacjach tego wieczoru będzie Endline. Grupa tworzy pięciu ambitnych muzyków pochodzących ze Świdnicy oraz Wrocławia, których fascynuje łączenie artystycznych sprzeczności – surowej agresji i melodyjności oraz harmonii i dysonansu. W ich muzyce nie ma kompromisów. Gościem specjalnym tego wieczoru będzie znany polskiej publiczności Lipali. Zespół Tomka „Lipy” Lipnickiego został powołany do życia po zawieszeniu działalności przez Illusion – rockowej legendy lat 90-tych, którą współtworzył jako wokalista i gitarzysta. Po krótkiej przerwie artysta wrócił do rockowej stylistyki nagrywając m.in. takie albumy jak „Pi” (2004), „Bloo” (2007), „Trio” (2009) i „3850″ (2012). Grupa planuje nagrać latem tego roku kolejny album a według zapowiedzi niektóre nowe utwory będzie można usłyszeć na nadchodzących koncertach. Do Lipali dołączył też ostatnio nowy członek – Roman Bereźnicki, lider i wokalista zespołu Lecter. Zespół jest jednym z dwóch pierwszych, potwierdzonych wykonawców tegorocznego Przystanku Woodstock.

Świdnicki Ośrodek Kultury w tym roku podzielił eliminacje na trzy części. Kolejna edycje odbędzie się 11 kwietnia tego dnia zaprezentują się trzy zespoły – Can’t Wait Forever, The Inżyniers oraz Angry Again. Trzecia i ostatnia część przeglądu odbędzie się 25 kwietnia, tego wieczoru do muzycznego pojedynku staną Third Eye, Plethora, a także Comin.