Limahl wystąpi w ramach Balloon Festival Krzyżowa 2015

1155

Przez trzy majowe dni niebo powiatu świdnickiego wypełni się dziesiątkami kolorowych balonów. To jednak nie wszystko. Zgromadzonej publiczności zaprezentuje się znany z takich przebojów jak „Too shy”, „Never Ending Story”, czy „Tell me why” Limahl.

Krzyżowa stanie się stolicą balonowego szaleństwa już w dniach od 8 do 10 maja. – Naszym zamierzeniem jest organizacja zawodów i festiwalu balonowego w jednym czasie, a wszystko po to, by zintegrować środowiska balonowe z Polski, Niemiec, Czech oraz krajów Unii Europejskiej i USA – zapowiada Krzysztof Zapart z Balloon Club Świdnica. – Nic nie dorównuje mocy wznoszenia tej ogromnej czaszy balonu na przejrzystym porannym niebie, te pełne wdzięku giganty opuszczają ziemię i nie można od nich oderwać wzroku. Lot balonem ma fanów na całym świecie, Balloon Festival Krzyżowa 2015 jest ogromnym, wielkim wydarzeniem. Mamy nadzieję, że zyska wielu sympatyków. Jest to coś dla każdego niezależnie od wieku. Widowisko oświetlonych balonów w nocy, kiedy strumień ognia i rozgrzanego powietrza wypełnia balon i unosi go w gwieździste niebo, jest widokiem, którego nie da się zapomnieć. Nie ważne, kim jesteś, Balloon Festival Krzyżowa 2015 opuścisz pełen zadumy i będziesz chciał jeszcze więcej – dodaje Krzysztof Zapart.

Oprócz baloniarskich wrażeń organizatorzy zapowiadają dodatkowe atrakcje – targ staroci, pokazy laserowe i koncerty gwiazd. Swój udział już potwierdzili Tekla Klebetnica i Honky Tonk Broters. Wiadomo też, że gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Limahl, znany przede wszystkim z występów w zespole Kajagoogoo w latach 80-tych oraz utworów „Too shy”, „Never Ending Story”, czy „Tell me why”. W niedzielę po ceremonii zakończenia wystąpi Zbigniew Wodecki.

Harmonogram zdarzeń BFK 2015

Piątek 8 maja 2015

16:00

Ceremonia Otwarcia Festiwalu

18:00

Lot wieczorny – konkurencje balonowe

19:00

Błysk nocy wiosennej – pokaz podświetlania balonów

20:00

Światło i dźwięk – pokaz laserów lub sztucznych ogni

do muzyki Dyskoteka Dinozaurów .

Sobota 09 maja – sesja poranna

6:00

Lot Poranny Patrol – konkurencje balonowe o nagrodę sponsora,

10:30

Prezentacje balonowe , Piknik na zielono

14:00

Targ staroci i różności balonowych, Targ odznak i pinów balonowych

18:00

Sesja wieczorna

Ślub i zaręczyny Balonowe , lot balonami Młodych Par i par

zaręczonych w dniu 9 go maja 2015 r

20:00

Koncert

Tekla Klebetnica

Honky Tonk Brothers

Koncert Gwiazdy

LIMALH

21:00

Nocne podświetlanie balonów i balony niespodzianki

Niedziela 10 maja (Dzień sponsorski) – sesja poranna

6:00

Loty niskiego Patrolu- kpnkurencje balonowe o nagrodę sponsora Glownego

12:00

Rozdanie nagród i uroczyste grillowanie

15:00

Ceremonia Zamknięcia

20:00

Koncert

Zbigniew Wodecki

Region Fakty” objęło wydarzenie patronatem medialnym