Koncert „Panny Wyklęte: Wygnane” w Świdnicy

859

Wyśpiewane, wykrzyczane i wyszeptane przejmujące historie Wyklętych, widziane oczami żon, matek, czy żołnierek – 8 maja o godz. 18.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbędzie się koncert „Panny Wyklęte: Wygnane” w wykonaniu znanych artystów polskiej sceny muzycznej.

Projekt muzyczny zainspirowany historią Żołnierzy Wyklętych Fundacji Niepodległości powstał we współpracy z Dariuszem Malejonkiem i artystami polskiej sceny muzycznej. Przybliżony w nim został temat zesłania, podczas którego rodziny zostały zdziesiątkowane głodem, zimnem, chorobami, a także walki za ojczyznę na obcej ziemi, tęsknoty za Polską i zetknięcia z obcą kulturą… Ta muzyczyno-historyczna podróż została ukazana na płycie „Panny Wyklęte” z 2013 roku oraz Panny Wyklęte „Wygnane” vol. 1 wydanej 9 listopada 2014 roku. Utwory na nich zawarte oddają uczucia, które towarzyszyły tamtym ludziom i tamtym czasom. Słowa wbudowane są w niezwykłą muzykę, a ciekawe kompozycje zainspirowane losami Wyklętych poruszają się w różnych stylach – od soulu, reggae, rapu, po cięższego rocka.

Wśród artystek, które wystąpią na świdnickiej scenie u boku Maleo Reggae Rockers znajdą się Kasia Kowalska, Lilu, Marcelina i Kasia Malejonek.

Cena biletu – 35 zł.