Kompleks sportowy oficjalnie otwarty! [foto]

291

Konkurencje sportowe, mecz piłki nożnej w wykonaniu przedstawicieli powiatu świdnickiego oraz reprezentacji ZSB-E, pokazy Taekwondo oraz wiele innych atrakcji przygotowali organizatorzy podczas oficjalnego otwarcia nowego kompleksu sportowego przy Zespole Szkół Budowlano-Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego w Świdnicy.

To kolejna inwestycja Powiatu Świdnickiego w infrastrukturę sportową przy obiektach oświatowych. Wcześniej nowych kompleksów sportowych doczekały się III LO w Świdnicy oraz LO w Świebodzicach. Praca przy ZSB-E rozpoczęły się w maju bieżącego roku i pochłonęły prawie 1 mln. 200 tys. zł.

Od dwóch lat mamy klasy sportowe. Chłopcy powinni uprawiać sport, a że stanowią oni większość naszych uczniów to od teraz będą mieli zdecydowanie lepsze warunki do treningów – opowiada dyrektor Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych Krystyna Kowalonek.

W skład kompleksu wchodzą będą: boiska do koszykówki, siatkówki, boisko do piłki ręcznej, jedno do piłki nożnej oraz do gry w tenisa ziemnego o nawierzchni syntetycznej.