Kolejne sukcesy świdnickiego MDK! (FOTO/WIDEO)

769

Pierwsza połowa maja to pasmo sukcesów dla wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury. Drużyna „ToTuToTam”, której opiekunem jest dyrektor Zbigniew Curyl zwyciężyła w kategorii szkoły podstawowe , w finale wojewódzkim XLV OMTTK i pojedzie na etap centralny. Natomiast pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie wiedzy o Marszałku Polski Józefie Piłsudskim zajęły Hania Stanejko i Maja Szmudrowska.

Sukces w Krakowie
Uczestnicy grupy teatralnej „Pierrot”, „TS” z MDK w Świdnicy zostali zaproszeni przez Związek Legionistów Polskich na uroczyste obchody z okazji 82 rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego do Krakowa. Pod opieką Wioletty Ziobrowskiej wzięły również udział w Ogólnopolskim Konkursie wiedzy o Marszałku Polski Józefie Piłsudskim. Wypadły wspaniale: w kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęły Hania Stanejko i Maja Szmudrowska. 12 maja grupa Pierrot i TS wzięła udział w uroczystych obchodach na Wawelu oraz złożyła kwiaty na trumnie Józefa Piłsudskiego. Po uroczystym przemarszu ulicami Krakowa do Domu Marszałka, uczniowie otrzymali nagrody wręczone przez Komendanta Naczelnego Związku Legionistów Polskich kpt. Krystiana A.Waksmundzkiego. Wioletta Ziobrowska otrzymała także podziękowanie dla Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy.

Finał centralny dla „ToTuToTam”
W dniach 6-7 maja w Krzyżowej odbył się finał wojewódzki XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego. Na drużyny czekał turniej wiedzy, samarytanka, tor kolarski, naprawa roweru, turystyczny mno, turystyczne abc, rozpoznawanie skał i minerałów, zabytków i atrakcji turystycznych, azymuty i odległości, wspinaczkowy tor przeszkód czy rozpoznawanie roślin. W składzie sędziowskim znaleźli się m.in.: Mariola Janicka, prezes oddziału PCK w Świdnicy, himalaista Piotr Snobczyński, Monika Drozdowska z Nadleśnictwa Świdnica czy Leszek Matus z MDK w Świdnicy. W kategorii szkoły podstawowe I miejsce zajęła drużyna z „ToTuToTam” ze świdnickiego MDK, która będzie reprezentować Dolny Śląsk na finale centralnym w Ustrzykach Dolnych, 7-11 czerwca.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

FOTO: MDK Świdnica
WIDEO: Mariusz Pacek