Kolejne środki dla przedsiębiorców

602

Do tej pory w pomoc przedsiębiorcom zainwestowali 25 milionów, do tych z powiatu świdnickiego trafiło aż 15 milionów złotych. 25 marca Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych podpisało kolejną Umowę Operacyjną z bankiem Gospodarstwa Krajowego. – Kolejne 5 milionów trafi do przedsiębiorców – mówi prezes stowarzyszenia Konrad Jabłoński.

– Zaczynamy szóstą rundę wsparcia w ramach inicjatywy JEREMIE. Chcemy pokazać, jak można pomagać przedsiębiorcom – mówił zastępca prezydenta Świdnicy Szymon Chojnowski podczas dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej w siłowni „Na sportowo” w Świdnicy. Miejsce nieprzypadkowe, ponieważ właściciel siłowni Tomasz Dyduch również skorzystał ze wsparcia Sudeckiego Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. – To jest już druga pomoc, jaką otrzymałem. Pierwszą dostałem w 2013 roku, gdy rozpoczynałem działalność. Mogę powiedzieć, że kwota wsparcia wystarczyła na pokrycie 90 % kosztów realizacji przedsięwzięcia – opowiadał Tomasz Dyduch.

Dzięki podpisanej 25 marca umowie Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych rozpoczyna realizację VI rundy wsparcia mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. – Oddajemy do dyspozycji kolejne środki z przeznaczeniem dla biznesu. Trzeba powiedzieć, że nasze województwo jest jednym z nielicznych w Polsce, które od 2010 roku te środki wdraża. Stuknęło nam już 25 milionów złotych i to nasz portfel pożyczkowy. Z tego 15 milionów zainwestowaliśmy w przedsiębiorstwa z powiatu świdnickiego i to najlepszy dowód na to, że nasza działalność jest potrzebna – mówił prezes stowarzyszenia Konrad Jabłoński. – Te wspomniane 15 milionów to tylko liczby, a tu w tej siłownie mamy konkretny przykład realnej pomocy – tłumaczył Grzegorz Grzegorzewicz, burmistrz Jaworzyny Śląskiej, która wspólnie z miastem Świdnica i powiatem świdnickim to stowarzyszenie tworzy.

[pp_gallery gallery_id=”51606″ width=”200″ height=”200″]