Kolejne miejsca pracy dla mieszkańców Świdnicy i Wałbrzycha

1939

Blisko 330 osób planują zatrudnić przedsiębiorcy, którzy dzisiaj w Zamku Książ odebrali zezwolenia na działalność w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK”. 10 firm deklaruje inwestycje przekraczające 300 milionów złotych. Wśród inwestorów znalazły się firmy, które swoją działalność ulokowały na terenie Świdnicy – Solgaz i Almes Poland oraz Wałbrzycha – Corthinx.

– Od dwóch lat wręczanie pozwoleń to taka nasza tradycja i spotykamy się regularnie. Strefa nieustannie się rozwija, nieustannie powstają nowe miejsca pracy i już mamy kolejen deklaracje działalności. W tej chwili w naszej strefie działa 176 firm. Czekamy na rozszerzenie strefy. Mam nadzieję, że wkrótce to się stanie i że pojawią się nowi inwestorzy – mówiła podczas dzisiejszej uroczystości Barbara Kaśnikowska, prezes WSSE „INVEST-PARK”. – To bardzo duże wydarzenie dla region, a dla mnie duża przyjemność, że mogę w nim uczestniczyć. To rozwój, nowe miejsca pracy, ale też rozwój szkolnictwa zawodowego. Życzę wszystkim owocnej współpracy – dodała wicewojewoda dolnośląski Joanna Bronowicka.

Pozwolenie na prowadzenie działalności odebrały dwie firmy ze Świdnicy – Solgaz i Almes Polska oraz jedna z Wałbrzycha – Corthinx.

Firma Solgaz, przedstawiciel branży AGD, wyposażył halę w Świdnicy. Przedsiębiorstwo produkuje innowacyjne, gazowe kuchenki pod zabudowę, które charakteryzują się brakiem płomieni (opatentowana technologia „gaz pod szkłem”). Polska firma deklaruje zatrudnienie 5 osób i zainwestowanie 1,3 mln złotych.

Na inwestycję w Świdnicy zdecydowała się także firma Almes Poland, producent komponentów do silników i wentylatorów dla branży AGD. Włoski przedsiębiorca stworzy 10 miejsc pracy i zainwestuje ponad 3 mln złotych w wyposażenie hali.

Corthinx to polska firma zajmująca się produkcją ekskluzywnych łodzi wycieczkowych i sportowych. Przedsiębiorca wynajął halę przemysłową w Wałbrzychu, wybudowaną przez spółkę WSSE „INVEST-PARK”. Corthinx zainwestuje blisko 7,5 mln złotych w wyposażenie obiektu. W hali znajdzie się: wielkogabarytowa frezarka CNC, wtryskarka oraz kabiny do wygrzewania kompozytów, urządzenia spawalnicze oraz w pełni wyposażona stolarnia. Firma zatrudni 20 osób.