Kino na szpilkach profilaktycznie

1141

Pierwsza, jesienna edycja Kina na Szpilkach – znakomitego spotkania świdnickich i nie tylko kobiet za nami.

Było klimatycznie, trochę poważnie, trochę wesoło. Ponieważ październik to miesiąc szczególny, tematem przewodnim tym razem była profilaktyka raka piersi i innych chorób nowotworowych. Gośćmi specjalnymi były świdnickie Amazonki pod wodzą niestrudzonej Kazimiery Zając, która sama po zwycięskiej walce z nowotworem propaguje dobrą profilaktykę. Panie prezentowały na fantomach, w jaki sposób samemu się badać.

W krótkiej rozmowie, którą prowadziły Beata Moskal-Slaniewska i Violetta Mazurek wzięła udział psycholog Stefania Raducka- Gazda.

– Mówiłyśmy przede wszystkim o tym, jak reagować na informacje o chorobie kogoś bliskiego. Co robić, jak rozmawiać. Najprostsze, a jak ważne przesłanie – po prostu być. Nie pozostawiać chorego w samotności – komentują organizatorki.

Razem z Katarzyną Dzwoniarską, dyrektorem Cinema 3D, które jest obok Galerii Świdnickiej i Stowarzyszenia Kobiet w Świdnicy partnerem akcji, panie rozstrzygnęły kilka zabawnych konkursów, w których nagrodami były niespodzianki od sponsorów imprezy. Jak zawsze przed seansem sponsorzy promowali swoje usługi, atrakcje. Przez półtorej godziny panie mogły zasięgnąć porady kosmetycznej czy skorzystać z degustacji. Wszystko oczywiście przy symbolicznej lampce szampana czy soczku oraz słodkim poczęstunku.

A potem uczta kinowa – tym razem „Spódnice w górę”, świetna francuska komedia.

[pp_gallery gallery_id=”34826″ width=”200″ height=”200″]