Karkonosze ograne!

490

Piłkarze Polonii-Stali Świdnica po raz kolejny potwierdzili swoją bardzo dobrą dyspozycję w rundzie wiosennej III-ligi pokonując u siebie w „gorącym kibicowsko pojedynku” Karkonosze Jelenia Góra 2:0. Obie wczorajsze bramki padły w drugiej części spotkania. Biało-zieloni cały mecz grali mądrze i rozważnie.

 Od początku starcia swoje warunki gry starali się narzucić podopieczni Marcina Morawskiego, a goście nastawili się głównie na kontry. Kilkukrotnie strzałów z dystansu próbował nasz grający trener, dobrze interweniował jednak bramkarz Karkonoszy lub były to uderzenia niecelne. Pierwsze niezwykle groźne ostrzeżenie jeleniogórzanie dostali w 39. minucie. Podczas zamieszania w polu karnym przy piłce znalazł się Iegor Tarnov i strzelił na bramkę strzeżoną przez Łukasza Kłobuckiego. Na szczęście dla przyjezdnych piłka odbiła się od poprzeczki, a następnie spadła na linię bramkową. Po zmianie stron limit szczęścia dla przeciwników się jednak wyczerpał. W 52. minucie Kamil Kukla świetnie ograł na lewej stronie Michała Szramowiata, zacentrował piłkę w pole karne, a tam zrobił co miał zrobić Paweł Tobiasz, czyli skierował z kilku metrów piłkę do sieci! Rywale jeszcze nie otrząsnęli się po utracie pierwszej bramki, a Kłobucki po raz drugi został zmuszony do kapitulacji. W polu karnym Karkonoszy faulowany był Iegor Tarnov, sędzia wskazał na jedenasty metr i licznie zgromadzonych na stadionie przy ulicy Śląskiej w Świdnicy kibiców uszczęśliwił Michał Sudoł. Do końca meczu trzymaliśmy przeciwników z dala od własnej szesnastki odnosząc zasłużone zwycięstwo w wymiarze 2:0.

 Biało-zieloni odnieśli już siódmą wygraną na wiosnę i w tabeli wiosny plasują się na  trzecim miejscu przegrywając jedynie z Zagłębiem II Lubin i Śląskiem II Wrocław! Zwycięstwo z Karkonoszami Jelenia Góra było niezwykle ważne dla każdego kibica świdnickiego trzecioligowca. W starciu z kibicowskimi podtekstami zwyciężyliśmy z jeleniogórskim benieminkiem w dwumeczu aż 6:0! Takiego zainteresowania spotkaniem w Świdnicy nie było już dawno. Od kilku tygodni w szeregach obu ekip trwała spora mobilizacja i efekt w postaci frekwencji było znakomicie widać w sobotę, 9 maja. W świdnickim młynie stanęło ponad 300 kibiców Polonii i Górnika, Karkonosze wspierała grupa 150 fanów, a łączna liczba kibiców na stadionie wahała się w granicy 800 osób.

Polonia-Stal: Stitou, Skrypak, Salamon, Sudoł, Pankowski, Morawski (88′ Sz. Borowy), Tarnov, Kukla (85′ Gładysz), Tobiasz (70′ Jaros), Rytko (81′ Sowa), G. Borowy

Karkonosze: Kłobucki, Sareło (58′ Wersocki), Pilarowski, Wawrzyniak, Mateusz Firlej, Palimąka (46′ Szramowiat), Mielnik, Kuźniewski, Maciej Firlej (70′ Kowalski), Machowski, Niedźwiedź