Jesteśmy z moją drużyną gotowi na zmiany

1365

– Prezydent ma być dla mieszkańców i dla miasta. To świdniczanie jako mój pracodawca mogą ode mnie wymagać i powinni mnie rozliczać. Moim szefem są świdniczanie – mówi Alicja Synowska, która wczoraj oficjalnie rozpoczęła kampanię wyborczą.

Komitet Wyborczy Wyborców Alicji Synowskiej oficjalnie z kampanią wystartował wczoraj o godz. 18.00 w hotelu Piast-Roman. Wśród wielu obietnic wyborczych złożonych znalazły się m.in. budowa żłobków, rozbudowa świetlic szkolnych, rewitalizacja parków i terenów zielonych, ograniczenie strefy płatnego parkowania, ożywienie Rynku, tworzenie klubów seniora w każdej dzielnicy, wprowadzenie bezpłatnych śniadań dla najmłodszych dzieci w szkołach (niezależnie od dochodów rodziców), przywrócenie Urzędu Stanu Cywilnego do rynku oraz utworzenie punktu Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Świdnicy. – Trzeba budować żłobki i pójść za przykładem Wałbrzycha, gdzie w ciągu roku powstało kilka takich placówek i wszystkie są pełne. Obiecuję też, że rozbudujemy świetlice szkolne, które obecnie są za małe. Szczycimy się tym, że mamy budżet obywatelski, ale takie zadania jak rozbudowa świetlicy szkolnej nie powinny być do niego wpisywane. Obowiązkiem miasta jest zapewnić takie rzeczy – mówiła wczoraj Alicja Synowska. Kandydatka na prezydenta zadeklarowała również, że będzie zabiegać o zmianę sposobu wynagradzania głowy Świdnicy. – Uważam za stosowane, by moje wynagrodzenie było zależne od efektów pracy – tłumaczyła.

Na 23 okręgi wystawiono 19 kandydatów. Wśród nich są:

Joanna Bialik – okręg 1

Justyna Bialik – okręg 2

Jerzy Wójcik – okręg 3

Rafał Lato – okręg 4

Rozalia Bąba – okręg 5

Wiesław Pawlic – okręg 6

Urszula Stelmach-Kmieć – okręg 7

Zbigniew Miciuła – okręg 9

Anna Jaśkiewicz – okręg 10

Iwona Basta – okręg 11

Jarosław Śmigrodzki – okręg 13

Roman Kaszewski – okręg 14

Bolesław Marciniszyn – okręg 15

Robert Skonieczny – okręg 18

Magdalena Narkowicz – okręg 19

 Michał Działowski – okręg 20

Mieczysława Krupa – okręg 21

Ewa Radwańska – okręg 22

Jarosław Socha – okręg 23

– Postawiłam na ludzi nowych, dotychczas niezwiązanych z polityką, nieuwikłanych w żadne układy, młodych i pełnych wiary w zwycięstwo – tłumaczyła Alicja Synowska.

[pp_gallery gallery_id=”34924″ width=”200″ height=”200″]