Jagła posłem

418

To, o czym spekulowano jeszcze miesiąc temu, dziś stało się faktem. Robert Jagła został posłem na Sejm. Mandat obejmie po Jakubie Szulcu, który zrezygnował ze stanowiska po tym, jak otrzymał intratną propozycję pracy.

Robert Jagła prawdopodobnie jutro otrzyma nominację na posła. Kandydując do Sejmu, zapewniałem o chęci pracy na rzecz regionu i rozwiązywania jego problemów i nadal podtrzymuję swoją deklarację. Do tej pory udowadniałem to swoim zaangażowaniem w pracę zawodową i społeczną, teraz przyszedł czas na sprawdzenie się w Parlamencie. Dołożę, wszelkich starań, aby nie zawieść zaufania tych, którzy w wyborach w 2011 roku oddali na mnie głos – mówi Robert Jagła.

Robert Jagła jest prezesem zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. Polityczną karierę rozpoczął od nieudanych wyborów do Rady Gminy w Żarowie w 1988 roku. Jagła uzyskał wtedy tylko 36 głosów i nie dostał się do samorządu. Podobnie w 2002 roku – także nie udało mu się zostać radnym. Dopiero w 2006 roku, startując z ramienia Komitetu Wyborczego Platformy Obywatelskiej, zdobył 806 głosów i dostał się do Rady Powiatu w Świdnicy. Następne wybory przyniosły mu kolejną porażkę – Jagła nie uzyskał ponownie mandatu radnego. Swoich sił spróbował w 2011 roku, startując do Sejmu RP z ramienia PO. Przegrał z Teresą Świło, uzyskując 4376 głosów. W 2013 roku został wybrany na szefa Rady Powiatu PO. Uzyskał 48 głosów na 51 możliwych. Wygląda na to, że zła passa odwróciła się.