I Ty możesz zagłosować na Romeckiego!

547

Pochodzący ze Świdnicy kierowca rajdowy Stefan Romecki został nominowany do konkursu „Wybitny Polak we Francji 2015” w kategorii „Młody Polak”.

Stefan na stałe mieszka we Francji, jednak podczas wyścigów zaznacza swoje polskie pochodzenie. Na samochodach, którymi się ściga, zawsze widnieje Biały Orzeł. W ciągu 10 lat kariery sportowej brał udział w 105 wyścigach na europejskich torach w różnych kategoriach. 48 z nich ukończył na podium, z czego 9 razy stanął na najwyższym stopniu.
Tytuł „Wybitnego Polaka” może być przyznany w pięciu kategoriach: biznes, kultura, nauka, osobowość oraz Młody Polak. I właśnie w tej ostatniej kategorii na wyróżnienie może liczyć Stefan Romecki. Kandydatami do tytułu Młodego Polaka mogą być osoby, które nie ukończyły 35 roku życia i, których działalność w sposób pozytywny działa na lokalną społeczność i przyczynia się do budowy pozytywnego wizerunku Polaków i Polski wśród lokalnej społeczności. Francuską edycję organizuje stowarzyszenie Florek Entertainment, a jej celem jest promowanie osiągnięć wybitnych osobowości polskiego pochodzenia, które odniosły sukces za granicą. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Ambasady RP we Francji. Laureatów tegorocznej edycji konkursu we Francji poznamy 30 marca 2015 r. Uroczysta gala z okazji wręczenia nagród laureatom odbędzie się w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Paryżu. Zwycięzcy z Francji automatycznie kwalifikują się do udziału w „Wielkiej Gali Finałowej – Teraz Polska”, która odbędzie się w Warszawie na początku czerwca 2015 r.

Stowarzyszenie sportowe A3SR zajmujące sie karierą Stefana od 2004 roku prosi o przesyłanie głosów na adres:
konkurs@florekentertainment.org