Świdniczanki przegrały z kretesem bitwę, ale czy stać je jeszcze na zryw aby wygrać wojnę? W starciu do trzech zwycięstw drugiej rundy fazy play-off, MKS Polonia Świdnica przegrywa już 2:0 z rewelacyjnie dysponowanym ECO Uni Opole.

Dzisiejsze spotkanie miało podobny przebieg do starcia ze wczoraj. Świdniczanki popełniały więcej niewymuszonych błędów, szwankowała gra w ataku. Polonistki w drugiej partii odskoczyły rywalkom na sześć punktów (8:2) jednak ostatecznie dały się dogonić co w efekcie zakończyło się porażką także w drugim secie. Ostatnia partia to popis gry przyjezdnych. Zdołowane świdniczanki zdołały uciułać w trzecim secie zaledwie 14 punktów.

Teraz rywalizacja przenosi się do Opola. Trzeci mecz odbędzie się już w najbliższy wtorek 4 kwietnia. Przy ewentualnym zwycięstwie podopiecznych Marka Olczyka w środę zostanie rozegrany czwarty mecz. Jeśli również wtedy lepsze okażą się nasze siatkarki rywalizacja ponownie przeniesie się do Świdnicy…

MKS Polonia Świdnica –ECO Uni Opole 0:3 (23:25, 23:25, 14:25)

MKS Polonia Świdnica: WoźniakMałodobra (k), GezellaDruciakKrusiewiczTomaszewska, Adamek (l) oraz Dynowska, Baran, Nowak, Szymańska (l)