Groził, że skoczy z mostu

1013

Zachowanie 35-latka mogło skończyć się tragedią. Groził, że skoczy z mostu do rzeki. Na szczęście w porę na miejscu znaleźli się policjanci. Po zdarzeniu mężczyźnie została udzielona pomoc medyczna. Okazało się również, że ma prawie 1.3 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło około godziny 1:00 w nocy na jednym z mostów w Świdnicy.
Kiedy funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego patrolowali rejon miasta, na moście zauważyli mężczyznę, który stał po drugiej stronie barierek ochronnych.
Funkcjonariusze zadziałali błyskawicznie – nawiązali rozmowę z desperatem pomino jego wcześniejszego sprzeciwu. Na miejscu zjawili się także funkcjonariusze dyżurującej Grupy Dochodzeniowo-Śledczej, którzy prowadzili z mężczyzną dalsze rozmowy i negocjacje.

W pewnym momencie mężczyzna przeszedł przez barierki i wrócił na chodnik, ale po chwili ponownie zaczął przechodzić przez barierkę. Widząc, co się dzieje, policjanci w ostatniej chwili chwycili mężczyznę i wciągnęli go na chodnik mostu.

Mężczyźnie została udzielona pomoc medyczna. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie prawie 1,3 promila alkoholu.