Folklor w Strzegomiu rozpoczęty (FOTO)

445

Barwne stroje, piękna muzyka, egzotyczne tańce i goście z najdalszych zakątków świata – zachwycające widowisko dla oczu i duszy. Dziś rozpoczął się 23. Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Strzegomiu.

Jak co roku folklor rozpoczął koncert – zwiastun. Później na scenie na strzegomskim rynku zaprezentowały się zespoły z Armenii, Białorusi, Czech, Grecji, Indii, Irlandii, Meksyku oraz z Polski. Pod sceną nie zabrakło licznie zgromadzonej publiczności, która oklaskami nagradzała występy zagranicznych gości. Atrakcją dla młodszych widzów była przejażdżka na kucyku i wata cukrowa.

Jutro impreza przeniesie się na teren Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie odbędzie się koncert inauguracyjny. 8 sierpnia zespoły zaprezentują się na koncercie festiwalowym, a 9 sierpnia na koncercie galowym. Ostatni dzień folkloru, czyli 10 sierpnia to moc atrakcji dla wszystkich mieszkańców. Najpierw odprawiona zostanie msza święta, po której tradycyjnie odbędzie się „Rynek świata”, na którym można będzie skosztować smacznych i oryginalnych potraw zagranicznych gości oraz zobaczyć Poloneza w wykonaniu władz miasta i festiwalowych grup. O godz. 13.00 odbędzie się Koncert Zespołów Dolnośląskich. Pod wieczór natomiast na OSiR wystąpią dwie gwiazdy: Future Folk oraz Sylwia Grzeszczak.