Dominacja Tygrysów na polskich matach

684

Dwa listopadowe weekendy, dwa Puchary Polski w dwóch organizacjach oraz dwukrotnie wygrany puchar dla najlepszej drużyny mistrzostw.

Tak wyglądają dokonania Sportowego Klubu taekwondo Tiger na początku sezonu startowego 2014/2015. Po świetnym starcie na Mistrzostwach Świata Taekwondo w Rzymie , Tygrysy wygrywają klasyfikację generalną najważniejszych turniejów w tym półroczu.

W dniu 8 listopada w Strzelcach Krajeńskich obył się Puchar Polski Taekwondo ITF-Unified, na którym 38 osobowa drużyna Tygrysów zdobyła 57 medali co dało nam 1 miejsce w Klasyfikacji Generalnej Pucharu. Do sukcesu klubu przyczyniło się trójka Świdniczan:

Tomasz Bohuszewicz – 1 miejsce w walkach -82kg seniorów
Mateusz Kałużyński – 3 miejsce w walkach -76kg seniorów
Daniela Kałużyńska – 3 miejsce w walkach -57kg juniorek młodszych

W miniony weekend 22-23 listopada obyła się jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez w taekwondo w Polsce – Międzynarodowy Turniej Polish Open Cup w Opolu. Na zawody w Centrum Kongresowym w Opolu zgłosiło się 532 osób z Polski , Mołdawii, Kazachstanu, Ukrainy oraz Argentyny. Do ostatnich walk toczyła się rywalizacja o tytuł najlepszej drużyny zawodów. Tygrysy potwierdzły swoją dominację na krajowych matach wygrywając Klasyfikację Generalną pokonując poprzednich triumfatorów OKT Opole oraz KS „Orient” z Częstochowy.

Na otwarciu turnieju zaprezentowała się również klubowa Grupa Pokazowa „Tiger Kids”, która zrobiła duże wrażenie na zgromadzonej widowni.

Sukces klubu nie odbył się bez wkładu Świdniczan:

Tomasz Bohuszewicz – 1 miejsce w walkach przerywanych +185cm
– 2 miejsce w walkach ciągłych -84kg
Daniela Kałużyńska – 2 miejsce w walkach przerywanych -165cm

 

[pp_gallery gallery_id=”40103″ width=”200″ height=”200″]