Dawid Kwiatkowski w Świdnicy

917

Szepczę”, „Jak to?”, „Na zawsze” czy „Biegnijmy” już wkrótce zaśpiewa w Świdnicy idol nastolatek Dawid Kwiatkowski. 19-letni piosenkarz, którego piosenki biją rekordy popularności w Polsce wystąpi 3 lipca o godz. 18.30 w Galerii Świdnickiej. Koncert odbędzie się w ramach trasy koncertowej związanej z wydaniem płyty „Pop&Roll”.

Dawid Kwiatkowski to jeden z najgorętszych debiutów 2013 roku, który podpił serca nastolatek piosenkami „Biegnijmy” oraz „Na zawsze”. 19 listopada tego samego roku ukazał się jego debiutancki album „9893” , który już trzy tygodnie przed premierą osiągnęła status „złotej płyty”. 28 maja 2014 roku ukazał się akustyczny album artysty, zatytułowany „9893 Akustycznie”, zawierający utwory z debiutanckiego wydawnictwa, w zupełnie nowych, akustycznych aranżacjach. Nowy krążek pod tytułem „Pop&Roll” ukazał się 19 listopada 2014 roku, a promowały go single – „Szepczę” oraz „Szkoła”. Nazwa longplaya pochodzi od połączonych na płycie stylów muzycznych: popu z rockiem. Album charakteryzuje się bardzo pozytywnymi tekstami, których autorem jest sam Dawid, a każdy utwór został nagrany na żywych instrumentach przez muzyków na stałe współpracujących z wokalistą. Producentem longplaya jest Patryk Tylza, a za mastering płyty odpowiadał Blake La Grange, który pracował z takimi zespołami jak Kiss, Kanye West czy P.O.D.

Dawid Kwiatkowski jest także właścicielem marki odzieżowej #9893. W 2014 roku został zaproszony do programu Palsatu „Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami”.