Czwarta awaria na osiedlu Młodych

705

W nocy na ulicy Waryńskiego w Świdnicy doszło do kolejnej awarii sieci wodociągowej. To już czwarta w ostatnich dniach.

Od 25 lipca ul. Waryńskiego dotykana jest szeregiem awarii sieci wodociągowej. Do dzisiaj wystąpiły już cztery awarie. Ekipa remontowa ŚPWiK w jednym miejscu naprawia uszkodzoną rurę, po czym po kilkunastu godzinach sieć pęka w innym miejscu.

Wczoraj trzecia awaria została usunięta. Cieszyliśmy się możliwością korzystania z wody. Jednak nie potrwało to długo, bo około północy wystąpiła kolejna awaria. Kolejny dzień zaczynamy, korzystając z wiadra. W takich warunkach szykujemy się do pracy i szykujemy dzieci do żłobka i przedszkola. Ile jeszcze to potrwa? – pisze w liście do redakcji mieszkaniec ulicy Waryńskiego Tomasz Kaśkiewicz, ojciec trójki dzieci. – Przy takiej częstotliwości awarii nie interesuje nas, czy da się to przedsięwzięcie wykonać latem, tylko, w którym tygodniu sierpnia zaczną się prace i najlepiej, żeby ten termin był niedaleki. Ile jeszcze można żyć w takich warunkach, cierpliwość ma swoje granice.

Jak się dowiedzieliśmy, Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podjęło decyzję o budowie wodociągu zastępczego, który zapewni mieszkańcom zaopatrzenie w wodę do czasu wymiany wodociągu. Decyzja dotycząca terminu wymiany starej instalacji ma zapaść w najbliższych dniach.

WP_20170803_05_44_25_Pro WP_20170803_05_44_37_Pro-1

Zdjęcia zostały zrobione przed godziną 6.00. To jest wykop po jednej z poprzednich awarii. Może dobrze, że nie został zasypany, bo w tym miejscu wystąpiła następna i wykop wypełnił się wodą.