Czeka nas niezwykle rowerowy weekend!

468

Ten weekend w Świdnicy będą rządzić jednoślady! Już jutro o godz. 10.00 w Galerii Świdnickiej rozpocznie się bicie rekordu Świdnicy w 24-godzinnej jeździe na rowerze stacjonarnym i biegu na bieżni mechanicznej. Natomiast w niedzielę 21 maja o godz. 11.00 rozpocznie się niezwykły rajd Świdnica na rowery!

AKTYWNI 24h! Pobijmy wspólnie rekord Polski i Świdnicy
To będzie niezwykłe wydarzenie. Razem ustanowimy rekordy Polski w jeździe 24-godzinnej na rowerze stacjonarnym i biegu 24-godzinnym na bieżni mechanicznej. Każdy może mieć w tym swój udział. Zapraszamy do Galerii Świdnickiej. Start w sobotę, 20 maja o godz. 10.00. Koniec dokładnie 24 godziny później – o godz. 10.00 w niedzielę, 21 maja. Wszystko w ramach kolejnej edycji akcji „Świdnica na rowery”.

W ustanawianiu rekordu rowerowego wezmą udział zaproszeni goście, kolarze oraz wszystkie chętne osoby pełnoletnie. W zeszłym roku wykręciliśmy 1.238,7 km. Biegacze wystartują po raz pierwszy. Zapraszamy grupy biegowe oraz wszystkich chętnych.

Wykręcanie obu rekordów będzie się odbywać na odcinkach czasowych 15, 30 lub 60 minut.

Regulamin imprezy – http://sport.swidnica.pl/wp-content/uploads/2017/04/regulamin-aktywni-24h.pdf.

Celem akcji jest promowanie i popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze, biegania, zdrowego trybu życia i rodzinnego spędzania czasu.

Oprócz ustanowienia obu rekordów organizatorzy przewidzieli cel charytatywny akcji. Każdy przejechany na rowerze „rekordowym” i przebiegnięty przez uczestników kilometr będzie przemnożony przez 1 zł i uzbierana w ten sposób kwota zostanie przeznaczona na zakup rowerów dla wychowanków Domu Dziecka ze Świdnicy.

W czasie „kręcenia i biegania” między godz. 12.00 – 15.00 przewidziane są gry, zabawy i konkursy dla dzieci zorganizowane przez Zespół Placówek Wychowawczych ze Świdnicy oraz Niepubliczną Katolicką Szkołę Podstawową Caritas ze Świdnicy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!
Organizatorzy: Referat Sportu UM Świdnica, Galeria Świdnicka, Fitness World Galeria Świdnicka.

Rajd Rowerowy 2017

„Świdnica na rowery” po raz drugi
Pamiętacie wspólny ubiegłoroczny przejazd ulicami Świdnicy na piknik rowerowy? W tym roku w ramach akcji „Świdnica na rowery” przygotowaliśmy jeszcze więcej atrakcji, w tym mnóstwo nagród, dla wszystkich, którzy na rowerach przejadą z nami spod bosmanatu specjalnie wyznaczoną trasą.

Akcja „Świdnica na rowery” pod patronatem prezydent miasta, Beaty Moskal – Słaniewskiej rozpocznie się w tym roku w niedzielę, 21 maja o godz. 11.00. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich miłośników dwóch kółek. Mile widziane są grupy ze świdnickich szkół i przedszkoli, młodzież, dorośli, rodziny z dziećmi. Jej celem jest promowanie  i popularyzacja wśród świdniczan jazdy na rowerze, zdrowego trybu życia i rodzinnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dla startujących przygotowano pamiątkowe koszulki.

Zapraszamy na zbiórkę o godz. 10.50 pod bosmanat nad zalewem Witoszówka, skąd po krótkim instruktażu w towarzystwie pilotów i służb mundurowych zabezpieczających trasę, cykliści przejadą wyznaczony dwunasto kilometrowy odcinek poprowadzony ulicami miasta, a następnie wjadą na teren Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie zostanie zorganizowany „Piknik rodzinny” z poczęstunkiem, konkursami i zabawami.

W  tym roku przygotowano wiele atrakcji, m.in. rowerowy freestyle połączony z warsztatami, zamki i dmuchańce dla najmłodszych, pokazy fitness, gry przygotowane przez Powiatowe Zrzeszenie LZS, rowerowy tor przeszkód,  znakowanie rowerów przez policję, wystawy sklepów rowerowych oraz zdrowe przekąski. Uczestnicy pikniku będą mogli również wziąć udział w konkursach i wygrać bardzo atrakcyjne nagrody tj. gadżety rowerowe, kupony podarunkowe do świdnickich sklepów, vouchery do restauracji, do salonu fryzjerskiego, do salonu kosmetycznego, bilety wstępu do kina, bilety wstępu do obiektów turystycznych z regionu wałbrzyskiego.

Rzecznik Prasowy
Urzędu Miejskiego w Świdnicy
Magdalena Dzwonkowska