Ciąg dalszy święta Wallensteina w Świdnicy

410

Jeszcze nie opadł kurz bitewny na świdnickim rynku, gdzie armia Księcia Wallensteina staczała liczne potyczki, a już wkrótce w Świdnicy zobaczymy kolejną atrakcję nawiązującą do postaci czeskiego księcia, patrona Miasta Jicin.

Tym razem ominą nas zaciężne oddziały biorące udział w wojnie trzydziestoletniej. Przyjedzie do nas natomiast barokowa trupa teatralna pod nazwą „Valdstejnskie Imaginarium”. Grupa odwiedzi Świdnicę z programem tematycznie odnoszącym się do postaci wybitnego wodza Albrechta von Wallenstein. – Artyści określają swoją sztukę jako ruchomy kabaret barokowy ożywionych obrazów i snów o Albrechcie Wallensteinie i tajemniczej Loggi w mieście Jicin. Sądzę, że aktorzy zaprezentują nam ciekawe i niekonwencjonalne podejście do teatru ulicznego, a ich przedstawienie przyciągnie wszystkich wielbicieli teatru – mówi Monika Pasternak – Domagała z Biura ds. Europejskich i Promocji Powiatu. Ekipa teatralna w składzie: Beata Bocek, Tomáš Bĕbal, René Vitvar, Jiří Vydra wystąpi 8 sierpnia o godz. 21.00, na dziedzińcu przy Wieży Ratuszowej w Świdnicy. Przedstawienie o Wallensteinie zobaczą także mieszkańcy Kudowy Zdrój (6 sierpnia) i Dzierżoniowa (7 sierpnia).

Przedstawienie realizowane jest w ramach projektu pod nazwą „Wallenstein rozwija kulturę czesko-polską” w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013.