Chuligańskie tournee

431

Niszczyli elewacje budynków i sklepów. Policjanci zatrzymali trzech młodych grafficiarzy, którzy malowali sprayem elewacje bloków mieszkalnych, sklepów, budynku żarowskiego szpitala i sali widowiskowo-sportowej. Teraz mogą trafić do więzienia nawet na pięć lat.

Jak ustalili śledczy, trzej mężczyźni, najprawdopodobniej sympatycy klubów piłkarskich działali razem. – Zatrzymani za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. W każdym przypadku wnioskujemy o nałożenie obowiązku naprawy zniszczonego mienia. Za zniszczenie cudzej własności grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Są to mieszkańcy Żarowa w wieku 17-26 lat. Jeden z nich przyznał się już do zarzucanych czynów – wyjaśnia Janusz Kozendra, komendant żarowskiego komisariatu policji.

W pomoc schwytania sprawców dewastacji zaangażowali się również sami mieszkańcy, którzy gotowi byli nawet wyznaczyć nagrodę za ujęcie wandali. Na szczęście interwencja policji okazała się skuteczna i sprawców namierzono. – Jesteśmy zbulwersowani! To dewastacja naszej całej ulicy. Odnowione kamienice zamiast cieszyć oko, niektórym po prostu przeszkadzają. Za takie zachowanie należy się surowa kara – mówią głośno mieszkańcy ulicy Wojska Polskiego.

W sumie zniszczenia odnotowano na budynku sali widowisko-sportowej przy żarowskiej podstawówce, budynku przyszpitalnym, w okolicach ulicy Wojska Polskiego, Armii Krajowej i Krasińskiego.