Caritas w sporze z pracownikiem?

533

Prokuratura Rejonowa w Dzierżoniowie ustala właśnie, czy w świdnickim „Caritasie” nie doszło do nadużyć finansowych.  Nie bez znaczenia jest fakt, że równolegle w Prokuraturze Rejonowej w Świdnicy toczą się kolejne trzy postępowania, w których Caritas ma status pokrzywdzonego. Czy jest to konflikt personalny?

Cała sprawa jest niezwykle tajemnicza i owiana mnóstwem niejasności. Wiadomo, że w Caritas Diecezji Świdnickiej badane są kwestie finansowe i polityka firmy. Śledztwo zostało wszczęte 8 maja 2014 roku w Prokuraturze Rejonowej w Dzierżoniowie. Kolejne trzy sprawy toczą się w Prokuraturze Rejonowej w Świdnicy, które zostały wszczęte za sprawą Caritas Diecezji Świdnickiej odnoszącej się do wyłudzeń, gróźb i nieprawdziwych oświadczeń zwolnionego za nadużycia pracownika. Jak wskazuje ks. Radosław Kisiel, dyrektor Caritas Diecezji Świdnickiej sprawa jest wynikiem konfliktu z byłym pracownikiem.

Pod jakim kątem badane są nieprawiłości w Prokuraturze Rejonowej w Dzierżoniowie, co na ten temat uważa dyrektor Caritas Diecezji Świdnickiej i jaki może być powód toczącego się śledztwa w Dzierżoniowie… Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w aktualnym wydaniu tygodnika „Region Fakty”.