Była pijana, spowodowała wypadek

166

Jeden miesiące aresztu orzekł świdnicki sąd dla 29-letniej kobiety, która w stanie nietrzeźwości spowodowała wypadek w wyniku, którego inny kierujący poniósł śmierć. Za tego typu czyn grozić może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło na drodze krajowej K 35. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów 29-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego kierując samochodem osobowym marki Renault Clio, znajdując się w stanie nietrzeźwości, nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych  i zjechała na przeciwległy pas ruchu  doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym marki Fiat Doblo w wyniku czego 45-letni kierujący mieszkaniec województwa śląskiego wskutek doznanych obrażeń poniósł śmierć.

Kobieta wsiadła za kierownicę mając 0,8 promila alkoholu w organizmie. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Świdnicy sąd orzekł środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 1 miesięąca.
Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym – kierowcy, który znajduje się w stanie nietrzeźwości grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności.