Budżet obywatelski – ostatnie godziny na głosowanie internetowe

507

Tylko do północy można głosować internetowo w ramach akcji „Moja Świdnica – mój budżet”. Tę formę głosowania wybrał również prezydent Wojciech Murdzek, który zagłosował dzisiaj w obecności dziennikarzy.

Do rozdysponowania jest w sumie 3,6 mln zł w tym 2,5 mln zł na projekty ogólnomiejskie, więc jest o co walczyć. Świdniczanie będą mogli wybierać spośród 86 projektów – 24 ogólnomiejskich i 62 zgłoszonych w  sześciu dzielnicach. – Do tej pory zagłosowało około 1000 osób, ale dokładne wyniki podamy dopiero po zakończeniu głosowania – mówi Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Głosowanie internetowe to nowość w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego.  Swój wybór można wskazać na stronie www.glosuj.swidnica.pl

Po kliknięciu w zakładkę „Głosuj”, która pojawi się po uruchomieniu głosowania, należy postępować zgodnie ze wskazówkami. Konieczna będzie rejestracja wraz z odpowiedzią na jedno pytanie pozwalające na identyfikację głosującego.

Po rejestracji w systemie i zalogowaniu można oddać głos na 1,2 lub 3 inwestycje z listy ogólnomiejskiej oraz 1,2 lub 3 inwestycje z listy dzielnicowej, która automatycznie zostanie wybrana na podstawie adresu zameldowania czasowego bądź stałego.

Mieszkańcy, którzy nie mają możliwości oddania głosu przez internet, mogą zagłosować tradycyjnie w lokalu wyborczym.

Głosowania zaplanowano:

  • •w piątek, 26 września od godz. 15:00 do godz. 20:00,
  • •w sobotę, 27 września od godz. 9:00 do godz. 14:00,
  • •w niedzielę, 28 września od godz. 9:00 do godz. 18:00,