Brawo Karolina! (FOTO)

461

Kolejny sukces Karoliny Koch z koła „Klawiatura”, z pracowni muzycznej dz. II Młodzieżowego Domu Kultury „Bartek” w Świdnicy!

W piątek, 9 czerwca Karolina uczestniczyła w Finale V Ogólnopolskiego Konkursu Keyboardowego pod patronatem PSWP -Kraków’2017, gdzie zdobyła wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej. Na konkurs pojechała z rodzicami i opiekunem Agnieszką Banach. Organizatorem tegorocznego finału było Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie. Do Krakowa pojechali najlepsi keyboardziści z Polski – laureaci konkursów wojewódzkich, które były etapem kwalifikującym do Finału. Karolina na kwietniowym Dolnośląskim Konkursie „Mistrz Klawiatury’2017” zdobyła III miejsce, a tym samym została nominowana do etapu ogólnopolskiego i dzięki temu mogła być w gronie 40 najlepszych, którzy popisywali się swoimi umiejętnościami w Krakowie. Konkurs odbywał się w sali balowej Dworu Czeczów , zabytkowego budynku znajdującego sie w krakowskiej Dzielnicy XII Bieżanów – Prokocim. Jego historia sięga XV wieku, obecny kształt został mu nadany w XIX wieku. W 1990 roku dwór wpisano do rejestru zabytków. Obecnie w budynku swoją siedzibę ma m.in. filia Domu Kultury „Podgórze”.

Mimo długiej drogi i upału panującego tego dnia, Karolina świetnie reprezentowała świdnicką placówkę, zostając laureatem tegorocznego konkursu ogólnopolskiego. A nie było to łatwe – startowała , jako uczennica klasy IV w kategorii II: kl. IV-VI .Była jedną z najmłodszych w tej grupie, większość, w tej najliczniejszej na konkursie kategorii , stanowili uczniowie klas V i VI. Tym bardziej gratulujemy Karolinie i życzymy dalszych sukcesów! Serdeczne podziękowania należą się też rodzicom Karoliny, Państwu Katarzynie Hałak-Koch i Leszkowi Koch za pomoc w organizacji wyjazdu na konkurs dla uczennicy i opiekuna. To właśnie dzięki zdolnym i pracowitym uczniom i zaangażowanym rodzicom nasza placówka może tak dobrze funkcjonować i odnosić sukcesy. Niedługo wakacje, ale Karolina już myśli o nowych wyzwaniach i po letnim wypoczynku planuje ostro wziąć się do pracy . Nowy rok szkolny – nowe wyzwania! Już teraz życzymy wytrwałości!

opiekun: Agnieszka Banach