Bokserski weekend za nami

595

W miniony weekend Galeria Świdnicka stała się areną bokserskich starć. Ponad 50 pięściarzy i z pięciu państw zjechało do Świdnicy na VIII Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej Bokserski. Swoje umiejętności w ringu zaprezentowali reprezentanci z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec i Ukrainy.

Przez cały weekend odbyło się w sumie ponad 20 walk. Prawdziwym hitem okazała się starcie kobiet. Polska mistrzyni świata juniorek Justyna Wałaś po dynamicznej walce pokonała mistrzynię Niemiec Antonię Birardi. Za najlepszą walkę turnieju uznano pojedynek w kategorii 75 kg. Wybrany MVP turnieju Mehmet Ergtun z Niemiec, po kontrowersyjnym werdykcie sędziów pokonał 2:1 Rafała Wołczeckiego z Wrocław. Z dobrej strony pokazali się zawodnicy świdnickiej Polonii. Najlepszym pięściarzem ze Świdnicy został Sebastian Teos. Michał Machnicki dwukrotnie wychodził na ring. W obu przypadkach jego rywalami byli zawodnicy z Czech. Michał raz zwyciężył i raz musiał uznać wyższość rywala. Wojciech Pudłowski w pojedynku ze bokserem ze Słowacji wygrał 2:1. Swoje walki przegrali natomiast Mateusz Lewandowski i Oskar Burzyński. Klasyfikację drużynową zwyciężyła ekipa Banika Sokolov z Czech.
Walką przyglądały się tuzy polskiego pięściarstwa. Świdnicką galerię odwiedzili między innymi: olimpijczyk Wiesław Rudkowski, szkoleniowiec świdnickich bokserów Mieczysław Massier oraz dawny selekcjoner kadry Polski Czesław Ptak.

[pp_gallery gallery_id=”34789″ width=”200″ height=”200″]