Biegiem w Nowy Rok! [foto]

89

Mimo mroźnej pogody setki biegaczy stanęło dziś na starcie Świdnickiego Biegu Noworocznego ZUPBADURA 2018. Uczestnicy w tym roku wyjątkowo rywalizowali na osiedlu Zawiszów.  Atmosfera była iście gorąca!

Wobec trwających prac budowlanych w Parku Centralnym, tym razem impreza odbyła się w okolicach hali Zawiszów. Po raz pierwszy bieg główny odbył się na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Zmodyfikowano także dystanse biegów towarzyszących dla dzieci i młodzieży. Łączny limit uczestników biegów głównych wyniósł 400 osób, zaś biegów towarzyszących – 150 osób.

Na dystansie 5 km bezkonkurencyjny okazał się Rafał Bardziński z Legnicy, który minął linię mety z czasem 00:17,34. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Wojsław, a miejsce na podium uzupełnił Paweł Kondzior. W biegu na 10 km zwycięzcą został wałbrzyszanin Piotr Holly z czasem 00:35,53. Tuż za na nim finiszowali Karol Bryl i Paweł Maślanka.