60 lat razem

505

W minioną sobotę, 6 września, medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta RP zostało odznaczonych pięć par ze Świdnicy oraz jedna para z terenu gminy Świdnica – państwo Wanda i Józef Wójcik z Jagodnika.                                                                                                                                                            

W szacownym gronie jubilatów znalazły się dwie pary, które świętowały diamentowe gody – 60. rocznicę ślubu. Jedna para 59. rocznicę ślubu. Pozostałe trzy pary obchodziły Złote Gody Małżeńskie.                                                                                    

– Złoty jubileusz pożycia małżeńskiego jest piękny i ważny. Nie tylko dla Was, szczęśliwych małżonków, ale dla całej naszej społeczności lokalnej. Bo daje nam poczucie związku małżeńskiego. Dodatkowo ten dzień przekonuje nas o prawdziwości słów, iż miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej jej dajemy, tym więcej otrzymujemy – mówiła w słowach powitania zacnych jubilatów, Dorota Kruźlak, kierownik USC w Świdnicy.                                                                                                          
Chcąc umilić i uświetnić uroczystość dla par małżeńskich obchodzących Złote Gody Małżeńskie, organizatorzy przygotowali występ Zespołu Pieśni i Tańca „Jubilat”.                                                                                                                               
Medale te są potwierdzeniem, że wybrana przed laty przez Państwa droga była słuszna, a Wasz duży wkład pracy i serdecznych uczuć w dobre wychowanie waszych dzieci spotkał się z uznaniem. Gratuluję Państwu tak pięknego jubileuszu, życzę wszystkiego dobrego, niech Państwo korzystają z życia pełnymi garściami – mówiła Teresa Mazurek, wójt gminy.