30 procent dla Murdzka

409

Kto stanie do walki o fotel prezydenta i jakie będzie miał szanse na wygraną, wciąż nie wiadomo. Decyzji o kandydowaniu nie potwierdził w dalszym ciągu obecny prezydent. Z przeprowadzonej przez „Świdnica Fakty” ankiety wynika, że 30% procent pytanych oddałoby głos właśnie na niego...

Tak naprawdę w tej chwili jedynym pewnym kandydatem jest Beata Moskal-Słaniewska, która jako jedyna posiada uchwałę o poparciu zarządu wojewódzkiego SLD. Do walki o prezydenturę wspólnie z radną SLD staną również Robert Garstecki (PiS) i Alicja Synowska (PO). Obydwoje jednak wciąż czekają na rekomendację zarządów wojewódzkich partii. O ile w przypadku Roberta Garsteckiego poparcie struktur wojewódzkich jest tylko kwestią czasu, o tyle niesprecyzowana pozostaje pozycja Alicji Synowskiej. Nieoficjalnie mówi się, że Platforma może odmówić Synowskiej poparcia i wesprzeć Wojciecha Murdzka. 

A kogo wesprą świdniczanie, ilu z nich pójdzie na wybory i jak oceniają dotychczasowe rządy Wojciecha Murdzka przeczytacie Państwo w jutrzejszym, papierowym wydaniu „Świdnica Fakty”.