Sto lat świebodziczanina

374

Świebodziczanin Bolesław Kryściak 19 listopada świętował setne urodziny. Z kwiatami i gratulacjami do Szacownego Jubilata udał się burmistrz Bogdan Kożuchowicz oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Aleksandra Szymecka. Oprócz najserdeczniejszych życzeń urodzinowych burmistrz przekazał Panu Bolesławowi także listy gratulacyjne, wystosowane przez Prezes Rady Ministrów Beatę Szydło oraz Wojewodę Dolnośląskiego Pawła Hreniaka.

Pan Bolesław urodził się 19 listopada 1917r. we wsi Słupsko (woj. łódzkie, powiat wieluński, aktualnie gmina Mokrsko). W czasie wojny był wywieziony na przymusowe roboty do Niemiec. W 1947 r. wraz z żoną Martą osiedlił się w Świebodzicach, gdzie przez wiele lat pracował w przemyśle odzieżowym. Wraz z żoną doczekali się 2 dzieci (córka i syn) oraz 3 wnuków i 3 prawnuków. Aktualnie jubilat mieszka wraz z synem i jego rodziną.

Pan Bolesław cieszy się nadal dobrym zdrowiem i niezłą kondycją fizyczną. Jeszcze kilka miesięcy temu sam wychodził po drobne zakupy na śniadanie do pobliskiego spożywczaka.

Sekret długowieczności naszego drogiego jubilata nie został wyjawiony, ale wnuk zdradził, że dziadek zawsze lubił dużo słodzić i solić – czyli okazuje się, że zakazane „białe” konserwanty nie tak do końca chyba szkodzą. Nawet dziś Pan Bolesław wsypuje do herbaty 4 łyżeczki cukru.

W wieku 92 lat samodzielnie pokonał 300 schodów na latarnię w Świnoujściu, a trzy lata później postanowił zjechać ze zjeżdżalni do basenu. To się nazywa fantazja!