Rusza II etap remontu strzegomskich wiaduktów

404

Rozpoczyna się II etap prac remontowych na strzegomskich wiaduktach. Ta wiadomość na pewno ucieszy mieszkańców.

Swój wizerunek zmienią wiadukty na ul. Dolnej (w pierwszej kolejności) i następnie na ul. Świdnickiej. W ramach remontu zostanie wymieniona nawierzchnia torowa w obrębie wiaduktów, uzupełnione będą brakujące elementy i zmodernizowane odwodnienie. Dodatkowo uzupełnione zostaną wszystkie brakujące elementy barierek w obrębie zabytkowej estakady, liczącej ok. 3 km.

Ubiegłoroczne remonty diametralnie zmieniły wygląd strzegomskich wiaduktów. – Już myślałam, że nigdy nie dojdzie do ich remontu. Były one bardzo szpecące i psuły estetykę – zaznacza pani Ewa, mieszkanka ul. Świdnickiej. – Miasto zdecydowanie wypiękniało i już nie musimy się wstydzić przed turystami i kierowcami przejeżdżającymi przez Strzegom. Czekamy na kolejne remonty. Mam tylko nadzieję, że wiadukty nie będą dewastowane i niszczone spray’em – dodaje.

Tegoroczne prace potrwają do połowy listopada. Środki pochodzą z budżetu Polskich Kolei Państwowych. Kolejne remonty – m. in. wymiana podsypki całego układu torowego – uzależnione są od środków finansowych w budżecie PKP.

W związku z remontem wiaduktów nastąpią utrudnienia w ruchu kołowym samochodów. Kierowcy proszeni są o szczególną uwagę i stosowanie się do znaków drogowych.

044-02