Przybywa wyremontowanych chodników

401

Rozpoczęły się kolejne prace remontowe przy budowie chodników na terenie gminy Żarów. W tej chwili prace realizowane są przy ulicach Księżnej Jadwigi i Henryka Pobożnego w Żarowie. Zakończyły się już także prace przy ulicy Kwiatowej w Bukowie. 

Wszystkie inwestycje wykonywane są w ramach zadania inwestycyjnego „Budowa chodników przy drogach gminnych”. – Niebawem mieszkańcy będą mogli korzystać z kolejnych nowych chodników. Przy ulicach Ks. Jadwigi i H. Pobożnego powstanie chodnik o łącznej długości 230 metrów bieżących z nowymi obrzeżami i krawężnikami. Ponadto, przy ul. H. Pobożnego wykonany zostanie jeszcze drugi chodnik bez kostki betonowej o łącznej długości 130 metrów bieżących. Równolegle trwały także prace przy budowie nowego chodnika w Bukowie. Tam, przy ul. Kwiatowej, do użytku mieszkańców oddany został chodnik o powierzchni 80 metrów kwadratowych – mówi Agnieszka Gołuch z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Nowe chodniki zostaną oddane do użytku mieszkańców jeszcze w październiku. Budowa chodnika w Bukowie kosztować będzie 23.370,00 złotych. Koszt prac przy ul. Ks. Jadwigi i H. Pobożnego to kwota 128.535,00 złotych. Inwestycje te zostaną w całości sfinansowane ze środków własnych budżetu gminy Żarów.

W tej chwili trwają prace remontowe przy budowie chodników w Pożarzysku i przy ulicy Lipowej w Bukowie.